800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Aplikace kontaktních čoček na vlastní kůži

Jako prodejce kontaktních čoček jsem chtěl na vlastní kůži poznat jak bude probíhat jejich aplikace a pak následné nošení. Nikdy jsem kontaktní čočky nenosil. Pracuji většinu dne s počítačem, což znamená pro oči zvýšenou zátěž. Oko je vysušováno díky menší frekvenci mrkání, což práce s počítačem způsobuje.

Při návštěvě jednoho pražského nákupního centra jsem tedy navštívíl oční optiku a požádal o aplikaci kontaktních čoček. Obsluha byla příjemná a zavedla mě do zadní části prodejny, kde byla samostatná místnost určená pro aplikaci kontaktních čoček. Paní doktorka nejdříve vyřídila běžné formality (zdravotní pojišťovna) a pak začla samotná aplikace.

Sundal jsem si brýle a posadil se k prvnímu přístroji – refraktometru. Pomocí něj mi byly změřeny dioptrie. Opřel jsem do přístroje bradu a čelo a díval se na obrázek domečku v objektivu. Vyšetření ukázalo –1 dioptrie na obě oči. Nemusím si tak pamatovat jaká čočka patří do levého a jaká do pravého oka.

Tento refraktometr byl jediným a také posledním vyšetřením, které mi bylo prováděno. Následovalo umytí rukou a přechod rovnou na nandání kontaktních čoček. Paní doktorka mi dala zkušební pár čoček Acuvue Oasys. Žádné další kontaktní čočky mi nebyly nabídnuty.

Samotné nandavání kontaktních čoček pro mě bylo obtížné. Paní doktorka mi vše vysvětlila a předvedla, ale nešlo mi to. Po 10 minutách pokusů mi kontaktní čočku do prvního oka nandala paní doktorka. U druhého oka jsem to zase zkoušel sám a tentokrát jsem byl úspěšnější. Po 2 minutách byla čočka nandáná. Tyto problémy však rozhodně nejsou důvody pro odmítnutí kontaktních čoček. Tím jak mi nandavání nešlo jsem se docela bavil a paní doktorka se mnou.

Aplikace kontaktních čoček byla skoro u konce. Zdarma jsem dostal roztok SoloCare 60 ml s pouzdrem a knížečku s návodem na manipulaci s kontaktními čočkami a jejich údržbou. Cena za aplikaci byla 660 Kč.

Z oční optiky jsem už ocházel s brýlemi v pouzdře a s kontakčními čočkami v oku. A jaké byly pocity člověka, který má poprvé v životě kontaktní čočku? Žádný horor se nekonal. Po nasazení mi oko mírně zaslzelo, ale to bylo spíše předchozím 10ti minutovým nandaváním, během kterého k podráždění oka došlo. V prvním momentě jsem viděl trochu rozmazaně. Hůře než s brýlemi se stejnými dioptriemi. Dalších asi 10 minut od aplikace se to ještě trochu zhoršovalo – stále jsem viděl rozmazeně. Jak ale přeslzení oka odeznívalo cítil jsem, jak začínám vidět lépe. V době, kdy píšu tenhle článek jsem asi půl hodiny po aplikaci (sedím s notebookem v nákupním centru) a já vidim téměr bezvadně. Kontaktní čočky vůbec v oku necítím (hlavně je nesmím zapomenout večer vyndat). Cílem článku bylo popsat skutečný průběh první aplikace kontaktních čoček a první pocity při jejich nošení. Nechci hodnotit, zda samotná aplikace kontaktních čoček proběhla bezchybně.

Můj začátek s kontaktními čočkami – jedním slovem super. Žádný nepříjemný pocit v oku, žádné pálení, žádné zarudnutí oka.

Ten samý den večer

První den s kontaktními čočkami je za mnou. Mám je v oku asi 8 hodin. Vše je v pořádku. Žádné problémy během nošení nenastaly. Vyjmutí čoček a jejich umístění do pouzdra trvalo necelých 5 minut. Vyjímání čočky je o hodně snazší než její nasazování.

Druhý den ráno

Začíná procedura nandavání kontaktních čoček. Začínám pravým okem – na třetí pokus je čočka v oku. Čas asi 1 minuta. Po krátké masáži horního víčka se čočka vystředila a já ji v oku vůbec necítil. Zato s levým oken to bylo horší. Je o moc citlivější než pravé a už při pouhém držení víček prsty, při přípravě na nandání čočky, se oko brání – začínám slzet a mám nutkavou potřebu mrkat. Tady můj zápas s okem trval asi 5 minut. Nakonec jsem vyhrál, a tak i druhá čočka byla na svém místě.

Napiště nám vaši zkušenost s aplikací a počátky nošení kontaktních čoček.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa
usměvavých čoček!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.