Přihlášení

Proč jsou v zimě kontaktní čočky praktičtější než brýle?

Jelikož chladné počasí pomalu získává na síle, rozhodli jsme se, že je na čase povědět si něco málo o výhodách nošení kontaktních čoček v zimních měsících. Mnoho lidí nosí čočky i v době, kdy teploty klesnou pod nulu. Protože teplota těla ovlivňuje teplotu čoček, nemusíte se bát, že by se jim v zimě něco stalo.

Níže uvádíme 3 hlavní výhody, které mají v zimě čočky oproti brýlím:

Čočky se nezamlžují

V zimě se kvůli výkyvům teplot často stává, že se skla brýlí snadno zamlží. To se s našimi kontaktními čočkami nestane. Srážky (déšť nebo sníh) na ně nemají žádný vliv. Nezamlží se jako skla brýlí, takže si po celý den můžete užívat jasný obraz. Navíc si bez rámečků dopřejete i širší periferní vidění: a to je tedy první důvod, proč je v zimě praktičtější nosit kontaktní čočky.

Můžete se v nich bez problému věnovat zimním sportům

Na rozdíl od dioptrických brýlí můžete čočky pohodlně nosit pod lyžařskými brýlemi. Rádi lyžujete, nicméně se potýkáte s drobnou oční vadou jako je krátkozrakost nebo astigmatismus? Správně zvolené kontaktní čočky, které snadno skryjete pod lyžařské brýle, vám oproti dioptrickým brýlím zaručí výborný obraz a vysoký komfort. Můžete se věnovat jakémukoli zimnímu sportu a zároveň si užívat toho nejlepšího výhledu na svahy.

Jsou podstatně pohodlnější

Pokud nosíte kontaktní čočky v zimě, jednoduše si můžete natáhnout kapuci nebo čepici, aniž byste se museli bát nepohodlí. Když zvolíte čočky místo brýlí, můžete se obléct tepleji a vyhnete se tak prochlazení. Navíc se zbavíte pocitů nepohodlí, které mohou občas způsobovat rámečky brýlí. V zimě doporučujeme nosit jednodenní kontaktní čočky, které se nasadíte ráno a které nevyžadují žádnou extra péči, když je večer zase vyndáte.

Shrňme si, proč je tedy v zimním období lepší nosit kontaktní čočky než brýle. Pokud máte rádi zimní sporty, čočky budou lepší volbou, protože přes ně snadno nandáte lyžařské brýle. Nosit je můžete i tehdy, když vás ledový vzduch donutí si obléct spoustu teplých vrstev. Bezpochyby největší výhodou kontaktních čoček je ale to, že se nezamlžují, takže si s nimi užijete mnohem jasnější obraz po celou zimní sezónu.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

 • Honza

  Dobrý den! Kolik hodin se dají nosit jednodenní čočky? 24? Je to stejné u všech značek?

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Jednodenní čočky se v průměru můžou nosit 14 hodin. Doporučuje se i čočky vyndat v případě nepohodlí už dříve. Krásný den, Káťa.

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Fotili jsme nové sluneční brýle. S mužem s nejkrásnějším tělem na světě.

Původně jsme je chtěli nafotit na sobě. Jenže ukázalo se, že jsme profesionálové spíše v čočkách, a tak jsme se obrátili na osobu z nejpovolanějších.

Celý článek

10 tipů, jak jiným způsobem využít staré pouzdra na čočky

Každý rok vyhazujeme stovky tisíc pouzder na kontaktní čočky.

Celý článek

Co je astigmatismus: definice, symptomy, diagnostika a následná péče

Astigmatismus se vyskytuje tehdy, když má rohovka nepravidelný tvar – vypadá více jako míč na rugby než jako klasický fotbalový míč.

Celý článek

Nejprodávanější oční kapky roku 2017

Kapky do očí při kontaktních čočkách. Jaké oční kapky pro kontaktní čočky jste si nejvíce oblíbili v roce 2017?

Celý článek