Přihlášení

Byli jsme v evropské centrále Alconu

Když si v roce 1945 farmaceuti Robert D. Alexander a William C. Conner otevřeli ve Fort Worth v Texasu lékárnu a dali jí jméno Alcon (podle prvních slabik svých příjmení), asi málokdo tušil, že na konci druhého desetiletí 21. století bude jejich společný podnik jedním z rozhodujících hráčů na poli výroby a distribuce kontaktních čoček.

Dnes je Alcon synonymem pro inovaci. Posouvá dál nejen možnosti čoček a roztoků, zásadní inovace nasazuje i do výroby a expedice. My tyhle inovace mohli vidět na vlastní oči – 7. února jsme byli ve výrobně a distribučním centru Alconu ve městě Grosswallstadt.

Welcome Maternia!

V Grosswallstadtu si vás získají už při příjezdu – přivítání na elektronické tabuli je milá pozornost. Ještě ve vstupní hale si nás převzala Samantha, která nás seznámila s historií Alconu a firmy Novartis, pod kterou patří. Dozvěděli jsme se zajímavá čísla ze zákulisí, to jak velké úsilí Alcon věnuje spokojenosti zákazníků i zaměstnanců, kvalitě čoček a jejich recyklaci. Co nás hodně překvapilo (příjemně) byla míra investic Alconu do vědy a vzdělávání.

Výroba čoček v Alconu? Mimořádný zážitek

V Grosswallstadtu je vše v režii automatů, které jsou vyrobeny interně na míru. Jede se nepřetržitě, 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Viděli jsme, jak se vyrábí čočky Dailies AquaComfort Plus Toric – každý krok je přesně naplánován, po každé výrobní fázi následuje kontrola kvality pomocí foto snímačů a umělé inteligence. Než je čočka zatavena do blistru, projde kontrolou hned třikrát. Kontrolují se tvar, vady materiálu a to, zda byla či nebyla čočka zatavena do blistru. Celý proces je rychlý, přitom zmetkovost téměř nulová.

Expediční centrum zvládá desítky tisíc zásilek denně

Stejně jako výroba, i expedice je takřka kompletně automatizovaná. Z logistického centra pro Evropu odejde denně na 40 000 zásilek, přičemž pouze speciální zakázky jsou baleny a vyřizovány ručně.


Návštěva evropské centrály Alconu nám ukázala, kde je budoucnost výroby a distribuce čoček. Dost z toho, co jsme viděli, se budeme snažit postupně zavést v expedičním centru v Nové Bystřici, odkud expedujeme čočky do celé Evropy.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Fotili jsme nové sluneční brýle. S mužem s nejkrásnějším tělem na světě.

Původně jsme je chtěli nafotit na sobě. Jenže ukázalo se, že jsme profesionálové spíše v čočkách, a tak jsme se obrátili na osobu z nejpovolanějších.

Celý článek

10 tipů, jak jiným způsobem využít staré pouzdra na čočky

Každý rok vyhazujeme stovky tisíc pouzder na kontaktní čočky.

Celý článek

Co je astigmatismus: definice, symptomy, diagnostika a následná péče

Astigmatismus se vyskytuje tehdy, když má rohovka nepravidelný tvar – vypadá více jako míč na rugby než jako klasický fotbalový míč.

Celý článek

Nejprodávanější oční kapky roku 2017

Kapky do očí při kontaktních čočkách. Jaké oční kapky pro kontaktní čočky jste si nejvíce oblíbili v roce 2017?

Celý článek