Přihlášení

Byli jsme v evropské centrále Alconu

Když si v roce 1945 farmaceuti Robert D. Alexander a William C. Conner otevřeli ve Fort Worth v Texasu lékárnu a dali jí jméno Alcon (podle prvních slabik svých příjmení), asi málokdo tušil, že na konci druhého desetiletí 21. století bude jejich společný podnik jedním z rozhodujících hráčů na poli výroby a distribuce kontaktních čoček.

Dnes je Alcon synonymem pro inovaci. Posouvá dál nejen možnosti čoček a roztoků, zásadní inovace nasazuje i do výroby a expedice. My tyhle inovace mohli vidět na vlastní oči – 7. února jsme byli ve výrobně a distribučním centru Alconu ve městě Grosswallstadt.

Welcome Maternia!

V Grosswallstadtu si vás získají už při příjezdu – přivítání na elektronické tabuli je milá pozornost. Ještě ve vstupní hale si nás převzala Samantha, která nás seznámila s historií Alconu a firmy Novartis, pod kterou patří. Dozvěděli jsme se zajímavá čísla ze zákulisí, to jak velké úsilí Alcon věnuje spokojenosti zákazníků i zaměstnanců, kvalitě čoček a jejich recyklaci. Co nás hodně překvapilo (příjemně) byla míra investic Alconu do vědy a vzdělávání.

Výroba čoček v Alconu? Mimořádný zážitek

V Grosswallstadtu je vše v režii automatů, které jsou vyrobeny interně na míru. Jede se nepřetržitě, 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Viděli jsme, jak se vyrábí čočky Dailies AquaComfort Plus Toric – každý krok je přesně naplánován, po každé výrobní fázi následuje kontrola kvality pomocí foto snímačů a umělé inteligence. Než je čočka zatavena do blistru, projde kontrolou hned třikrát. Kontrolují se tvar, vady materiálu a to, zda byla či nebyla čočka zatavena do blistru. Celý proces je rychlý, přitom zmetkovost téměř nulová.

Expediční centrum zvládá desítky tisíc zásilek denně

Stejně jako výroba, i expedice je takřka kompletně automatizovaná. Z logistického centra pro Evropu odejde denně na 40 000 zásilek, přičemž pouze speciální zakázky jsou baleny a vyřizovány ručně.


Návštěva evropské centrály Alconu nám ukázala, kde je budoucnost výroby a distribuce čoček. Dost z toho, co jsme viděli, se budeme snažit postupně zavést v expedičním centru v Nové Bystřici, odkud expedujeme čočky do celé Evropy.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty