Přihlášení

Hitparáda čoček aneb TOP 7 mezi čočkaři

Jaké čočky se v Česku nejvíce nosí? Porovnali jsme žebříčky prodejnosti největších tuzemských prodejců a sestavili jsme žebříček univerzální. Najdete v něm i vy svoje čočky?

1. Air Optix Aqua

S každou další generací představují čočky Air Optix nová a nová vylepšení. Air Optix Aqua mají oproti svým předchůdcům (Air Optix) o 30 % lepší přilnavost k oku (pevněji sedí), jsou výrazně prostupnější pro kyslík a lépe si poradí s usazeninami. Velkou výhodou je i fakt, že na každé nové čočky této řady můžete přejít bez přeaplikace a nutnosti navštívit kontaktologa. P. S. I jednička našeho žebříčku už má svého nástupce. A že jde opět o výjimečný produkt, značí fakt, že čočky Air Optix Aqua Hydraglyde nabízejí 5× vyšší propustnost pro kyslík než další hydrogelové čočky.

Index zákaznické spokojenosti: 93 %

Z vašich hodnocení: „Perfektně sedí, na oku se nehýbe. Po zkušenosti s jinými čočkami mi tyto vyhovují nejvíce. Nedělají duchy, perfektně sedí na oku a i po měsíci nejsou v oku téměř cítit.“

2. Biofinity

Obecně platí, že čím je vyšší stupeň hydratace čočky, tím hůře je propustnější pro kyslík. Čočky Biofinity toto pravidlo porušují – skvěle hydratují, zároveň jsou téměř dokonale prostupné pro kyslík. Díky tomu jsou považovány za jedny z nejzdravějších čoček vůbec. Frekvence výměny? Obvykle jsou doporučovány pro denní nošení s měsíční výměnou, mohou se ale nosit i jako kontinuální.

Index zákaznické spokojenosti: 94 %

Z vašich hodnocení: „Toto je mé druhé balení těchto čoček a nemůžu si je vynachválit. Jsou moc příjemné v oku a ani po celém dni koukání do monitoru nebo čtení nemám pocit nijak zvlášť unavených očí.“

3. DAILIES AquaComfort Plus

Čočky na prvním a třetím místě žebříčku mají jedno společné – stejného výrobce. I jednodenní DAILIES dodává na trh Alcon. V čem se tyto čočky liší od konkurence? Mají třístupňový proces hydratace, výjimečný tím, že se zvlhčující látka uvolňuje postupně celý den. S každým mrknutím troška.

Index zákaznické spokojenosti: 91 %

Jaké čočky se v Česku nejvíce nosí? Porovnali jsme žebříčky prodejnosti největších tuzemských prodejců a sestavili jsme žebříček univerzální. Najdete v něm i vy svoje čočky?

Z vašich hodnocení: „Jednodenní, žádná starost s roztokem. Vhodné na cesty. Dobré čočky…“

4. SofLens 59

Stálice na čočkařském nebi, kterou si oblíbili hlavně ti, kdo s čočkami začínají (prvonositelé) a hledají kvalitu za dobrou cenu. Dříve byly dodávány pod názvem SofLens Comfort – a toto jméno říká vše. Začínali jste na nich také?

Index zákaznické spokojenosti: 90 %

Z vašich hodnocení: „Dobrá kvalita, cena, pohodlné. Používám již 5 let a potvrzuji maximální spokojenost…“

5. Acuvue Oasys

Vysoká prostupnost pro kyslík a prodloužená hydratace díky technologii Hydroclear Plus – pro tyto dvě vlastnosti si čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys pochvalují především čočkaři s citlivějšíma očima. Skvěle padnou ale každému. Po konzultaci s lékařem je možné nosit je kontinuálně omezený počet dní.

Index zákaznické spokojenosti: 95 %

Z vašich hodnocení: „Naprostá spokojenost, čočky jsou velmi příjemné, netlačí, nepřekáží a můžu je mít celý den bez jakéhokoliv nepříjemného pocitu.“

6. Biomedics 55 Evolution

Čočky s asférickou konstrukcí Biomedics 55 umožňují ještě ostřejší vidění ve všech úhlech – i proto jsou tolik oblíbené mezi řidiči, sportovci a lidmi, kteří potřebují dobře vidět ve ztížených podmínkách (šero apod.) Jsou určené i ke korekci nízkých hodnot astigmatismu. Známé také pod názvy Mediflex 55, Medifree 55.

Index zákaznické spokojenosti: 91 %

Z vašich hodnocení: „Mohu říci, že tyhle čočky jsou to nejlepší, co jsem dosud používal a proto je doporučuji.“

7. Miru

V japonštině znamená miru „vidět“. A s jednodenními čočkami Miru opravdu vidíte – ostře, jasně, po celou dobu, co je máte v oku. Miru jsou jedny z nejpraktičtějších čoček na trhu – mají nejtenčí blistr vůbec, manipulace s čočkou je tak velmi snadná a hygienická, žádné složité „vylupování“ na vás nečeká.

Index zákaznické spokojenosti: 92 %

Z vašich hodnocení: „Snadná manipulace s čočkou, snadná aplikace… dvě věci, které na čočkách oceňuji nejvíce. Tady se potkaly v jednom produktu.“

Nenašli jste v žebříčku čočky, které nosíte? Poraďte se se svým kontaktologem, zda by některé z nich nebyly pro vaše oči vhodným řešením. Pořídit je pak můžete samozřejmě u nás ;)

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

10 tipů, jak jiným způsobem využít staré pouzdra na čočky

Každý rok vyhazujeme stovky tisíc pouzder na kontaktní čočky.

Celý článek

Co je astigmatismus: definice, symptomy, diagnostika a následná péče

Astigmatismus se vyskytuje tehdy, když má rohovka nepravidelný tvar – vypadá více jako míč na rugby než jako klasický fotbalový míč.

Celý článek

Nejprodávanější oční kapky roku 2017

Kapky do očí při kontaktních čočkách. Jaké oční kapky pro kontaktní čočky jste si nejvíce oblíbili v roce 2017?

Celý článek

Výhodné balíčky - 5 nejoblíbenějších balíčků čoček a roztoků se slevou

Čočky a roztok v kompletu za lepší cenu? Máme. Pět s nejlepším zákaznickým hodnocením představíme v tomto článku.

Celý článek