Přihlášení

Hitparáda čoček aneb TOP 7 mezi čočkaři

Jaké čočky se v Česku nejvíce nosí? Porovnali jsme žebříčky prodejnosti největších tuzemských prodejců a sestavili jsme žebříček univerzální. Najdete v něm i vy svoje čočky?

1. Air Optix Aqua

S každou další generací představují čočky Air Optix nová a nová vylepšení. Air Optix Aqua mají oproti svým předchůdcům (Air Optix) o 30 % lepší přilnavost k oku (pevněji sedí), jsou výrazně prostupnější pro kyslík a lépe si poradí s usazeninami. Velkou výhodou je i fakt, že na každé nové čočky této řady můžete přejít bez přeaplikace a nutnosti navštívit kontaktologa. P. S. I jednička našeho žebříčku už má svého nástupce. A že jde opět o výjimečný produkt, značí fakt, že čočky Air Optix Aqua Hydraglyde nabízejí 5× vyšší propustnost pro kyslík než další hydrogelové čočky.

Index zákaznické spokojenosti: 93 %

Z vašich hodnocení: „Perfektně sedí, na oku se nehýbe. Po zkušenosti s jinými čočkami mi tyto vyhovují nejvíce. Nedělají duchy, perfektně sedí na oku a i po měsíci nejsou v oku téměř cítit.“

2. Biofinity

Obecně platí, že čím je vyšší stupeň hydratace čočky, tím hůře je propustnější pro kyslík. Čočky Biofinity toto pravidlo porušují – skvěle hydratují, zároveň jsou téměř dokonale prostupné pro kyslík. Díky tomu jsou považovány za jedny z nejzdravějších čoček vůbec. Frekvence výměny? Obvykle jsou doporučovány pro denní nošení s měsíční výměnou, mohou se ale nosit i jako kontinuální.

Index zákaznické spokojenosti: 94 %

Z vašich hodnocení: „Toto je mé druhé balení těchto čoček a nemůžu si je vynachválit. Jsou moc příjemné v oku a ani po celém dni koukání do monitoru nebo čtení nemám pocit nijak zvlášť unavených očí.“

3. DAILIES AquaComfort Plus

Čočky na prvním a třetím místě žebříčku mají jedno společné – stejného výrobce. I jednodenní DAILIES dodává na trh Alcon. V čem se tyto čočky liší od konkurence? Mají třístupňový proces hydratace, výjimečný tím, že se zvlhčující látka uvolňuje postupně celý den. S každým mrknutím troška.

Index zákaznické spokojenosti: 91 %

Jaké čočky se v Česku nejvíce nosí? Porovnali jsme žebříčky prodejnosti největších tuzemských prodejců a sestavili jsme žebříček univerzální. Najdete v něm i vy svoje čočky?

Z vašich hodnocení: „Jednodenní, žádná starost s roztokem. Vhodné na cesty. Dobré čočky…“

4. SofLens 59

Stálice na čočkařském nebi, kterou si oblíbili hlavně ti, kdo s čočkami začínají (prvonositelé) a hledají kvalitu za dobrou cenu. Dříve byly dodávány pod názvem SofLens Comfort – a toto jméno říká vše. Začínali jste na nich také?

Index zákaznické spokojenosti: 90 %

Z vašich hodnocení: „Dobrá kvalita, cena, pohodlné. Používám již 5 let a potvrzuji maximální spokojenost…“

5. Acuvue Oasys

Vysoká prostupnost pro kyslík a prodloužená hydratace díky technologii Hydroclear Plus – pro tyto dvě vlastnosti si čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys pochvalují především čočkaři s citlivějšíma očima. Skvěle padnou ale každému. Po konzultaci s lékařem je možné nosit je kontinuálně omezený počet dní.

Index zákaznické spokojenosti: 95 %

Z vašich hodnocení: „Naprostá spokojenost, čočky jsou velmi příjemné, netlačí, nepřekáží a můžu je mít celý den bez jakéhokoliv nepříjemného pocitu.“

6. Biomedics 55 Evolution

Čočky s asférickou konstrukcí Biomedics 55 umožňují ještě ostřejší vidění ve všech úhlech – i proto jsou tolik oblíbené mezi řidiči, sportovci a lidmi, kteří potřebují dobře vidět ve ztížených podmínkách (šero apod.) Jsou určené i ke korekci nízkých hodnot astigmatismu. Známé také pod názvy Mediflex 55, Medifree 55.

Index zákaznické spokojenosti: 91 %

Z vašich hodnocení: „Mohu říci, že tyhle čočky jsou to nejlepší, co jsem dosud používal a proto je doporučuji.“

7. Miru

V japonštině znamená miru „vidět“. A s jednodenními čočkami Miru opravdu vidíte – ostře, jasně, po celou dobu, co je máte v oku. Miru jsou jedny z nejpraktičtějších čoček na trhu – mají nejtenčí blistr vůbec, manipulace s čočkou je tak velmi snadná a hygienická, žádné složité „vylupování“ na vás nečeká.

Index zákaznické spokojenosti: 92 %

Z vašich hodnocení: „Snadná manipulace s čočkou, snadná aplikace… dvě věci, které na čočkách oceňuji nejvíce. Tady se potkaly v jednom produktu.“

Nenašli jste v žebříčku čočky, které nosíte? Poraďte se se svým kontaktologem, zda by některé z nich nebyly pro vaše oči vhodným řešením. Pořídit je pak můžete samozřejmě u nás ;)

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty