Přihlášení

Jak budou vypadat kontaktní čočky v roce 2020? Víme to

V šesti letech spadl do močůvky a málem se utopil. Lékaři předpověděli, že nepřežije víc než rok, dožil se pětaosmdesáti – Otto Wichterle. Začínal u Bati, byl u začátků výroby silonového vlákna. Na začátku šedesátých let přišel se svým největším objevem – vyrobil první hydrogelové kontaktní čočky. Doma. Pomocníky mu byly dětská stavebnice Merkur a dynamo z jízdního kola. Doba převratným objevům nepřála a když za pár let ano, nepřála zase Wichterlemu – podepsal 2000 slov, jeho kariéra byla u konce. Na jeho objevu zbohatli jiní. Tak už to chodí. Wichterleho kontaktní čočky nosíme dodnes, od šedesátých let se toho příliš nezměnilo. Budou ale stejné i v budoucnu? Dovolili jsme si malý výlet do budoucnosti. Zveme vás na něj. Do roku 2020, k deníku jistého M.K…

Nalezeno v zápisníku M. K.

11. října 2020 – Čočky nosím už dvacet let. Od patnácti. Začátek? Klasika. Měsíční čočky, roztok, ze začátku problémy s nasazováním. Nakupoval jsem na VašeČočky.cz. Objevil jsem je náhodou v roce 2012. Zrovna otevřely výdejní místo kousek od místa, kde bydlím. Vyzvednutí zadarmo, dodání druhý den… dalších šest let bylo docela stereotypních. Objednat, vyzvednout, objednat, vyzvednout… vybrat bonusový dárek… objednat, vyzvednout…

V roce 2018 začaly VašeČočky.cz jako první v Česku vůbec prodávat biočočky. Byly super. Vydržely v oku tři měsíce. Samy se dezinfikovaly, uměly si vyrobit antibiotikum, když hrozil zánět. Nosil jsem je rád. Změřily tlak a teplotu, kdo chtěl, přiobjednal si další aplikace. Jako do mobilu. Před týdnem jsem si koupil novinku letošního roku – infočočky. A zase, jak jinak, na Vašečočky.cz. Infočočky vydrží v oku rok a mají v sobě speciální čip, který komunikuje s mozkem. Dají se ovládat myšlenkou. Stačí se podívat na nějaký předmět a v duchu si říct „chci ho vyfotografovat“. V dalším okamžiku je fotografie hotová a odeslána na můj domácí počítač. Infočočky umějí i video, dokážou zaznamenat jako psaný text myšlenky, slouží jako navigace, čtečka knížek, televize… Jediný problém? Cena. Po rozpadu Evropské unie v roce 2018 se znovu sjednocené Československo přidalo k Východoevropskému paktu a 450 rublů za pár infočoček? To je skoro moje měsíční výplata. Štěstí, že mají Vašečočky.cz i po letech svůj Bonusový program.

Zahrajte si o 5 cestovních sad zdarma

Myslíte, že v roce 2020 budou kontaktní čočky miniaturními počítači s funkcemi, o kterých hovoří deník M. K.? Nebo bude vše při starém a čočky budou pouze pomáhat těm, kdo špatně vidí, vidět lépe? Napište do komentářů, jak budou kontaktní čočky v roce 2020 vypadat podle vás – v neděli 14. října vybereme pět nejzajímavějších reakcí a jejich autorům (autorkám) pošleme cestovní sadu dle vlastního výběru.

Podmínkou pro účast v soutěži je odebírání našeho newsletteru.

Děkujeme všem autorům (autorkám) a gratulujeme výhercům :)

Cestovní sadu získávají:

Adéla Šestáková
Jana Eisová
Jana Svobodová
Jiří Štěrba
Susan Tarkhounová

Jana Princová ze zákaznického servisu s výherci domluví podrobnosti ohledně výběru a zaslání cestovní sady.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

 • Petr Zifčák
  před 5 roky

  To by mě samotného zajímalo, už se těším, až si je pořídím. Tak dnes začnu šetřit.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   :D Snad nebudou tak drahé aby se muselo začínat s šetřením už nyní. :-D

   Odpovědět
 • Lucie Pivodová
  před 5 roky

  Čočky v roce 2020-jak si to představuju Nabízíme vám zcela jedinečné kontaktní čočky za příjemnou cenu. Tyto čočky mají funkci kontroly krevního tlaku, srdeční frekvence, tělesné teploty a kvality ovzuší. Dále mají funkci Silent která uživateli umožní nastavovat si kvalitu jasu. Lze snížit jas až o 60%. Díky fuknci Eyeline dokážete zaostřit až 4x více než běžná lidská čočka. Funkce Eyecolour umožnuje měnit barevnost čočky dle libosti ze 2300 odstínů. Čočky lze měnit až po půl roce nošení a obsahují antibakteriální roztok, který se sám uvolnuje po dobu nošení čoček. Určitě vyzkoušejte naši novinku na trhu. V dárkovém balení naleznete podrobný návod a multifunkční pero zdarma.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, krásně napsané a něco takového by se jistě i prodávalo samo! Tak přesně v něco takového budeme věřit. Moc děkujeme za Váš příspěvek.

   Odpovědět
 • bmwlukas@seznam.cz
  před 5 roky

  Čočky budou dražší a tím pádem nedostupnější pro obyč lidi. Jinak budou příjemnější na nošení a prodlouží se jejich životnost.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, budeme doufat, že výrobci nechají ceny přijatelné i pro ,,obyčejné,, lidi a bude si tak moci takové čočky dovolit každý. :-)

   Odpovědět
 • Jiřina Kummerová
  před 5 roky

  Myslíte si, že v roce 2020 budou ještě čočky potřeba?! A pokud ano, nemyslím si, že by se nějak moc změnili od těch současných..

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Vzhledem k tomu, že rok 2020 není zas tak daleko, myslíme si, že ano. Nějaká změna jistě bude, jen jen otázkou jak veliká.Děkujeme za příspěvek.

   Odpovědět
 • Jana Zoulová
  před 5 roky

  Věřím pokroku v této oblasti. Věda se vyvíjí strašně rychle. Co bych ale velice uvítala. Nosit čočky po dobu x měsíců a elektrické impulzy a bylinky vám oči vyléčí místo operace. Tím myslím vlastně léčbu a pak by zmizely brýle. Sen? Ale kdo ví.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Zajímavé, děkujeme. Uvidíme kam až věda dojde. :-)

   Odpovědět
 • Renata Zemanová
  před 5 roky

  To už by bylo moc. I když čočky, které mi změří tlak a ušetří návštěvu lékaře....pohodlné. Vím, že pokrok nezastavím a hojně v dnešní přetechnizované době téměř vše využívám, jen mě děsí když se přistihnu, jak přes skype píšu z obýváku synovi do pokoje, ať skončí na počítači, protože podle mě hraje už dlouho..... Takže čočky jako v článku už za 7 let? Určitě ne.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   :-D bohužel, je pravda to co píšete, v dnešní době si lidi raději napíšou zprávu, sms nebo si zavolají, než aby si to řekli osobně z očí do očí a to i v případě, že sedí vedle sebe nebo ve vedlejší místnosti.

   Odpovědět
 • Monika Hrubá
  před 5 roky

  Já si myslím, že za tak krátkou dobu (8 let) se takovéto čočky na trh nedostanou, dokonce si troufám říct, že zatím věda není ani v takovém vědění, aby něco podobného dokázala vyvinout. Už takhle jsou některé čočky poměrně drahé, a co teprv s takovými technologiemi? A jak by se mohla taková technologie do čočky vůbec zapracovat? No nevím, myslím si, že k tomu nikdy nedospěje, nebo alespoň ne v nejbližších 8 letech :) S běžnými čočkami jsem spokojená a slouží tak jak mají.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Děkujeme a doufáme, že aspoň k nějakému většímu zlepšení věda dospěje.

   Odpovědět
 • mor.sa@seznam.cz
  před 5 roky

  Vidím to tak, že i přes vymakanost čoček bude třeba vyšších odborností u lékaře, protože se bude zrak i oční vady prohlubovat díky mnohem vyšší dnešní zatíženosti očí (počítače, úsporné žárovky, apod.), a proto se nevyhneme, i kdybychom vynalezli létající čočky, péči o zrak i jeho pozadí v pomoci lékaře.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Děkujeme za Váš názor :-)

   Odpovědět
 • Adéla Šestáková
  před 5 roky

  V roce 2020 by čočky mohly být opravdu v oku neznatelné s dlouhou výdrží (třeba i rok) bez nutnosti je vyndavat. Už dnes by se hodil nějaký ukazatel, kdy je třeba čočky vyměnit, aby se oku neubližovalo. Každý není tak pečlivý, aby si to hlídal...tak by se při opotřebení mohl na čočkách objevit třeba červený puntík, že je třeba vyměnit. ;) Do vzdálenější budoucnosti asi čočky budou sloužit k zobrazování internetu. Člověk si jen něco představí a před ním se to objeví. Taková virtuální realita zařazená do běžného života, která se možná pak ani nebude moct vypnout... Každopádně jsem teď ráda za to, co mám! Čočky mi usnadňují hodně věcí, kde by brýle překážely. ;)

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, krásně řečeno a budeme doufat, že půjde pokrok aspoň tímto směrem. Děkujeme.

   Odpovědět
 • Zdeněk Luzar
  před 5 roky

  Rád bych se dozvěděl,co mám udělat,abych mohl nosit zase jednu čočku.Již dlouho se potýkám s brýlemi,ale není to ono.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, moc nerozumím na co se ptáte? Chcete nosit čočky a nevíte co pro to udělat? Rozhodně navštívit očního lékaře či kontaktologa v optice a on Vám už poradí a pomůže.

   Odpovědět
 • Majka Kopečná
  před 5 roky

  Myslím, že čočky budou stejné jako dnes , jen s menším vylepšením, možná po týdením nošení samorozpustné

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Samorozpustné by jistě někoho nemile překvapily :-D stává se, že někteří nosí čočky déle než je určeno.

   Odpovědět
 • Jana Eisová
  před 5 roky

  Už dnes jsou kontaktní čočky velice užitečná věc, ale také zároveň mohou být i módní doplněk. Můžeme si třeba změnit barvu očí, to jsem sama i vyzkoušela, protože kontaktní čočky nosím už několik let. Pořád jsou lepší a lepší. A v roce 2020? Určitě budou mít už i nějakou další funkci. Bylo by úžasné moci jimi fotit a pořizovat video. Ale hlavně určitě budou na delší dobu a třeba téměř bez údržbové. Nebudou potřeba žádné roztoky. A určitě budou i na celodenní nošení bez nutnosti vyndávat je z oka na noc. Prostě jednoduše: koupit, nandat, nosit, vyndat, ekologicky zlikvidovat. A třeba by bylo i prima, kdyby se ke konci doby použitelnosti kápl do očí roztok a čočky by se pak v oku rozpustily a slzy s pomocí roztoku by je vyplavily z oka ven. Stačilo by pak vzít papírový kapesníček, oko otřít a nandat čočky nové. Třeba to tak v roce 2020 i bude...:):)

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Takové v kterých můžete spát a nemusíte je ani vyndavat, už se vyrábějí. Líbí se mi ale ta myšlenka, že by se jen káplo a čočka se ,,vyplavila,, z oka ven sama. Děkujeme.

   Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, byla jste vybrána ale jelikož nemáme Vaši registraci a tedy podmínku odběr newsletteru, nemohu Vás kontaktovat. Prosím ozvěte se na náš email info@vasecocky.cz. Děkuji Princová Zákaznický servis

   Odpovědět
 • Jana Svobodová
  před 5 roky

  V roce 2020 kontaktní čočky nebudou třeba protože budou náhradní oči. S barevným viděním, černobílým, růžovým, zamilovaným, jasným i matným s viděním v šeru i ve tmě. Už k vám nebudeme chodit pro čočky, ale pro náhradní oči, kterým nebude vadit voda a nebudou se muset vyndavat, proože budou kopírovat přirozený orgán těla :)

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   To mi zní až moc šíleně a zajímalo by mě, jak by takové zamilované oči vypadaly :-) a taky jejich aplikace :-D

   Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Dobrý den, prosím o upřesnění Vaší registrace na našem emailu info@vasecocky.cz. Bohužel máme více jmenovkyň a nemůžeme tedy rozeznat, na kterém emailu se můžeme s Vámi spojit. Děkuji Princová Zákaznický servis.

   Odpovědět
 • Susan Tarkhounová
  před 5 roky

  Já si myslím, že v roce 2020 budou čočky ve formě kapek. Bude stačit jen kápnout do oka a čočka se sama zformuje a přizpůsobí se počtu dioptrií :-) Tím pádem nebude třeba řešit, kdo má 2 dioptrie a kdo třeba 8, vše vyřeší čočky v kapkách :-)

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Hodně zajímavé! to by byla pecka. Děkujeme.

   Odpovědět
 • maruška
  před 5 roky

  Přeji hezký den, technika jde hodně dopředu a je to možné.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   také si to myslíme. Děkujeme a i Vám hezký den!

   Odpovědět
 • Barbucha
  před 5 roky

  Chtěla bych aby se na ně daly psát taháky zevnitř ;)) :D

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Jenže pak by se asi někteří už ani neučili a to by asi nebylo dobrý :-)

   Odpovědět
 • josefa burianova
  před 5 roky

  mě by se líbyli takové ty jak z filmu :o))) co vam ukazují databazi a popis osob,zda jsou hledané nebo hodní,mrknete a mate jeho celí popis,:-Dtak ty by mohli začít vyrabět :-D ale co si myslím ja ,že budou spíš třeba ještě z lepšího materiálu a třeba se už vubec nebudou muset vyndavat, že se tak přízpusobí oku,a nebo taky je možny jak se tu píše,že budou stejné jako ted,

  Odpovědět
 • Andrea
  před 5 roky

  já si myslím že budou čočky o něcoo jiné než jsou dnes podobné ale budou se něčím lišit :-)

  Odpovědět
 • Zdenka Řeháčková
  před 5 roky

  V roce 2020 budou čočky asi pořád stejné jako teď. Důležité je,aby vůbec byly.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Tak nejspíše budou, otázkou je kdo je bude chtít používat a jak budou užitečné.

   Odpovědět
 • Markéta Hahnová
  před 5 roky

  Myslím, že čočky budou podobné jako dnes, akorát možná na lepší bázi. Důležité je, aby nedráždily oči a přizpůsobovaly se oku i na delší nošení. Myslím, že pokud člověk nosí čočky kvůli lepšímu vidění a né kvůli nějakým dalším extra vlastnostem, tak že toto normálnímu člověku bohatě stačí :-).

  Odpovědět
 • Bohumil Lichna
  před 5 roky

  budoucnost čoček bude stavěna na mikroprocesorech s unikatními čipy.

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   To je dosti možné. :-)

   Odpovědět
 • Jiří Štěrba
  před 5 roky

  budoucnost kontaktních čoček si představuji podobně jako v článku - kombinace počítače (resp.internetu), navigace a jakéhosi "vnitřního doktora", který může upozornit na vysoký tlak, hladinu cukru, ale i na příchozí email apod. Chůze ulicí se tak může podobat vylepšenému mixu google street view a wikipedie, kdy se nám přes čočky promítnou nabídky obchodů, denní menu restaurací a prostě aktuálně potřebné informace. Čočky tak nebudou primárně určeny pro korekci zraku (ta se bude jednoduše operovat), ale bude se jednat především o modní a technologický doplněk, něco jako dnešní smartfouny, jenže v oku :) jsem zvědav, jak se s tím vypořádají ve školách, s ultra moderní kontaktní čočkou samozřejmě nebude problém si před oči promítnout takřka jakékoli informace během několika sekund

  Odpovědět
  • Jan Matl, Optika Lutea
   před 5 roky

   Je možné, že v takové době budou školy i vybaveny zařízením, které bude umět tyto funkce blokovat. :-)

   Odpovědět
 • Marcela Mácová
  před 5 roky

  Něco takového už jsem četla v časopise. Čočky, které umí upozornit na pokles hladiny cukru v krvi už existují. Verne napsal spoustu věcí, které dnes jsou běžné. Takže doufám, že čočky propojené s PC ještě zažiju :-)))

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Zdá se, že se máme na co těšit :-) Děkujeme za příspěvek.

   Odpovědět
 • Josef Hlůšek
  před 5 roky

  Zrovna si pište předobjednávku na jedny infočočky. :D

  Odpovědět
  • Jana Princová
   před 5 roky

   Píšeme si :-) děkujeme

   Odpovědět

Další 4 komentáře

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Mohou kontaktní čočky a roztoky zmrznout?

Ano, můžou. Ale….Jak to tak bývá u většiny věcí, i zde jsou nějaká ale.

Celý článek

Představujeme se: Katka Pazdziorová, zákaznický servis

Představujeme se: Katka Pazdziorová, zákaznický servis

Celý článek

ShopRoku 2017. Podpořte nás svým hlasem!

Jak dopadneme v anketě ShopRoku, která už podeváté hledá hvězdy mezi e-shopy, pro rok 2017? To záleží i na vašem hlasu.

Celý článek

Nedolévejte do pouzdra s roztokem čerstvý roztok

Když mluvíme o dolévání roztoku, myslíme opakované naplnění pouzdra roztokem.

Celý článek

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

VašeČočky na Twitteru

 • Od dnešního dne - SofLens Daily Disposable 30 čoček+ 10 čočekzdarma🆓 Akce platí do vyprodání zásob.… https://t.co/i2cNlkWD6E před 2 měsíci
 • 🎁🎁Dárky, které využijete všude? Máme jeden i pro vás!💌💌 https://t.co/Hp8zZV237n https://t.co/U468wZ0zU2 před 2 měsíci
 • 😲😲Jen dnes: Vyzkoušejte zdarma Lilien antibakteriální gel! https://t.co/VqXX4dnASF 😍👀 https://t.co/6dnSSlsn8w před 2 měsíci
 • 🎁Zdarma do 3. října: Praktičtí pomocníci do podzimních dnů! https://t.co/dHR57i6tm1 https://t.co/pAr3QaA8ix před 3 měsíci
 • 🎁🎁Zdarma pro vás: Dárky se speciálními vlastnostmi.🎁🎁 https://t.co/OCUYjYZddp #zdarma #darek #kapky #roztok #pouzdro https://t.co/mY7pmtR0x5 před 4 měsíci

Sledujte náš Twitter @VaseCocky.

VašeČočky na Facebooku