Jak budou vypadat kontaktní čočky v roce 2020? Víme to
Soutěže

Jak budou vypadat kontaktní čočky v roce 2020? Víme to

V šesti letech spadl do močůvky a málem se utopil. Lékaři předpověděli, že nepřežije víc než rok, dožil se pětaosmdesáti – Otto Wichterle. Začínal u Bati, byl u začátků výroby silonového vlákna. Na začátku šedesátých let přišel se svým největším objevem – vyrobil první hydrogelové kontaktní čočky. Doma. Pomocníky mu byly dětská stavebnice Merkur a dynamo z jízdního kola. Doba převratným objevům nepřála a když za pár let ano, nepřála zase Wichterlemu – podepsal 2000 slov, jeho kariéra byla u konce. Na jeho objevu zbohatli jiní. Tak už to chodí. Wichterleho kontaktní čočky nosíme dodnes, od šedesátých let se toho příliš nezměnilo. Budou ale stejné i v budoucnu? Dovolili jsme si malý výlet do budoucnosti. Zveme vás na něj. Do roku 2020, k deníku jistého M.K…

Nalezeno v zápisníku M. K.

11. října 2020 – Čočky nosím už dvacet let. Od patnácti. Začátek? Klasika. Měsíční čočky, roztok, ze začátku problémy s nasazováním. Nakupoval jsem na VašeČočky.cz. Objevil jsem je náhodou v roce 2012. Zrovna otevřely výdejní místo kousek od místa, kde bydlím. Vyzvednutí zadarmo, dodání druhý den… dalších šest let bylo docela stereotypních. Objednat, vyzvednout, objednat, vyzvednout… vybrat bonusový dárek… objednat, vyzvednout…

V roce 2018 začaly VašeČočky.cz jako první v Česku vůbec prodávat biočočky. Byly super. Vydržely v oku tři měsíce. Samy se dezinfikovaly, uměly si vyrobit antibiotikum, když hrozil zánět. Nosil jsem je rád. Změřily tlak a teplotu, kdo chtěl, přiobjednal si další aplikace. Jako do mobilu. Před týdnem jsem si koupil novinku letošního roku – infočočky. A zase, jak jinak, na Vašečočky.cz. Infočočky vydrží v oku rok a mají v sobě speciální čip, který komunikuje s mozkem. Dají se ovládat myšlenkou. Stačí se podívat na nějaký předmět a v duchu si říct „chci ho vyfotografovat“. V dalším okamžiku je fotografie hotová a odeslána na můj domácí počítač. Infočočky umějí i video, dokážou zaznamenat jako psaný text myšlenky, slouží jako navigace, čtečka knížek, televize… Jediný problém? Cena. Po rozpadu Evropské unie v roce 2018 se znovu sjednocené Československo přidalo k Východoevropskému paktu a 450 rublů za pár infočoček? To je skoro moje měsíční výplata. Štěstí, že mají Vašečočky.cz i po letech svůj Bonusový program.

Zahrajte si o 5 cestovních sad zdarma

Myslíte, že v roce 2020 budou kontaktní čočky miniaturními počítači s funkcemi, o kterých hovoří deník M. K.? Nebo bude vše při starém a čočky budou pouze pomáhat těm, kdo špatně vidí, vidět lépe? Napište do komentářů, jak budou kontaktní čočky v roce 2020 vypadat podle vás – v neděli 14. října vybereme pět nejzajímavějších reakcí a jejich autorům (autorkám) pošleme cestovní sadu dle vlastního výběru.

Podmínkou pro účast v soutěži je odebírání našeho newsletteru.

Děkujeme všem autorům (autorkám) a gratulujeme výhercům :)

Cestovní sadu získávají:

Adéla Šestáková
Jana Eisová
Jana Svobodová
Jiří Štěrba
Susan Tarkhounová

Jana Princová ze zákaznického servisu s výherci domluví podrobnosti ohledně výběru a zaslání cestovní sady.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

vloženo : 10. 10. 2012 | 47 komentářů| Přidat komentář

VašeČočky na Twitteru

  • Zdarma jen dnes: Osvědčené zvlhčující kapky na dovolenou! https://t.co/XwOp7nCFDL https://t.co/298n4nihHZ před 6 dny
  • Barevné čočky se slevou 25 %... https://t.co/GVMIUmDWFt https://t.co/3k2hmOTYo3 před 12 dny
  • Zdarma do 19. července: Léto si žádá opravdu letní dárky! https://t.co/Nt5pyuCAMh https://t.co/UKtj47xsP4 před 15 dny
  • Zdarma jen dnes: Jednorázové kapky nejen na dovolenou! https://t.co/O0RT51AawR https://t.co/clWXoeMEuv před 20 dny
  • Vyzvedněte si zdarma jeden ze tří letních dárků. Jen do 30. června https://t.co/hOY4fWRQbO https://t.co/RgoZ4zaQzd před 27 dny

Sledujte náš Twitter @VaseCocky.

VašeČočky na Facebooku

Komentáře

Petr Zifčák

před 4 roky

To by mě samotného zajímalo, už se těším, až si je pořídím. Tak dnes začnu šetřit.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

:D Snad nebudou tak drahé aby se muselo začínat s šetřením už nyní. :-D

Odpovědět

Lucie Pivodová

před 4 roky

Čočky v roce 2020-jak si to představuju Nabízíme vám zcela jedinečné kontaktní čočky za příjemnou cenu. Tyto čočky mají funkci kontroly krevního tlaku, srdeční frekvence, tělesné teploty a kvality ovzuší. Dále mají funkci Silent která uživateli umožní nastavovat si kvalitu jasu. Lze snížit jas až o 60%. Díky fuknci Eyeline dokážete zaostřit až 4x více než běžná lidská čočka. Funkce Eyecolour umožnuje měnit barevnost čočky dle libosti ze 2300 odstínů. Čočky lze měnit až po půl roce nošení a obsahují antibakteriální roztok, který se sám uvolnuje po dobu nošení čoček. Určitě vyzkoušejte naši novinku na trhu. V dárkovém balení naleznete podrobný návod a multifunkční pero zdarma.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, krásně napsané a něco takového by se jistě i prodávalo samo! Tak přesně v něco takového budeme věřit. Moc děkujeme za Váš příspěvek.

Odpovědět

bmwlukas@seznam.cz

před 4 roky

Čočky budou dražší a tím pádem nedostupnější pro obyč lidi. Jinak budou příjemnější na nošení a prodlouží se jejich životnost.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, budeme doufat, že výrobci nechají ceny přijatelné i pro ,,obyčejné,, lidi a bude si tak moci takové čočky dovolit každý. :-)

Odpovědět

Jiřina Kummerová

před 4 roky

Myslíte si, že v roce 2020 budou ještě čočky potřeba?! A pokud ano, nemyslím si, že by se nějak moc změnili od těch současných..

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Vzhledem k tomu, že rok 2020 není zas tak daleko, myslíme si, že ano. Nějaká změna jistě bude, jen jen otázkou jak veliká.Děkujeme za příspěvek.

Odpovědět

Jana Zoulová

před 4 roky

Věřím pokroku v této oblasti. Věda se vyvíjí strašně rychle. Co bych ale velice uvítala. Nosit čočky po dobu x měsíců a elektrické impulzy a bylinky vám oči vyléčí místo operace. Tím myslím vlastně léčbu a pak by zmizely brýle. Sen? Ale kdo ví.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Zajímavé, děkujeme. Uvidíme kam až věda dojde. :-)

Odpovědět

Renata Zemanová

před 4 roky

To už by bylo moc. I když čočky, které mi změří tlak a ušetří návštěvu lékaře....pohodlné. Vím, že pokrok nezastavím a hojně v dnešní přetechnizované době téměř vše využívám, jen mě děsí když se přistihnu, jak přes skype píšu z obýváku synovi do pokoje, ať skončí na počítači, protože podle mě hraje už dlouho..... Takže čočky jako v článku už za 7 let? Určitě ne.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

:-D bohužel, je pravda to co píšete, v dnešní době si lidi raději napíšou zprávu, sms nebo si zavolají, než aby si to řekli osobně z očí do očí a to i v případě, že sedí vedle sebe nebo ve vedlejší místnosti.

Odpovědět

Monika Hrubá

před 4 roky

Já si myslím, že za tak krátkou dobu (8 let) se takovéto čočky na trh nedostanou, dokonce si troufám říct, že zatím věda není ani v takovém vědění, aby něco podobného dokázala vyvinout. Už takhle jsou některé čočky poměrně drahé, a co teprv s takovými technologiemi? A jak by se mohla taková technologie do čočky vůbec zapracovat? No nevím, myslím si, že k tomu nikdy nedospěje, nebo alespoň ne v nejbližších 8 letech :) S běžnými čočkami jsem spokojená a slouží tak jak mají.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Děkujeme a doufáme, že aspoň k nějakému většímu zlepšení věda dospěje.

Odpovědět

mor.sa@seznam.cz

před 4 roky

Vidím to tak, že i přes vymakanost čoček bude třeba vyšších odborností u lékaře, protože se bude zrak i oční vady prohlubovat díky mnohem vyšší dnešní zatíženosti očí (počítače, úsporné žárovky, apod.), a proto se nevyhneme, i kdybychom vynalezli létající čočky, péči o zrak i jeho pozadí v pomoci lékaře.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Děkujeme za Váš názor :-)

Odpovědět

Adéla Šestáková

před 4 roky

V roce 2020 by čočky mohly být opravdu v oku neznatelné s dlouhou výdrží (třeba i rok) bez nutnosti je vyndavat. Už dnes by se hodil nějaký ukazatel, kdy je třeba čočky vyměnit, aby se oku neubližovalo. Každý není tak pečlivý, aby si to hlídal...tak by se při opotřebení mohl na čočkách objevit třeba červený puntík, že je třeba vyměnit. ;) Do vzdálenější budoucnosti asi čočky budou sloužit k zobrazování internetu. Člověk si jen něco představí a před ním se to objeví. Taková virtuální realita zařazená do běžného života, která se možná pak ani nebude moct vypnout... Každopádně jsem teď ráda za to, co mám! Čočky mi usnadňují hodně věcí, kde by brýle překážely. ;)

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, krásně řečeno a budeme doufat, že půjde pokrok aspoň tímto směrem. Děkujeme.

Odpovědět

Zdeněk Luzar

před 4 roky

Rád bych se dozvěděl,co mám udělat,abych mohl nosit zase jednu čočku.Již dlouho se potýkám s brýlemi,ale není to ono.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, moc nerozumím na co se ptáte? Chcete nosit čočky a nevíte co pro to udělat? Rozhodně navštívit očního lékaře či kontaktologa v optice a on Vám už poradí a pomůže.

Odpovědět

Majka Kopečná

před 4 roky

Myslím, že čočky budou stejné jako dnes , jen s menším vylepšením, možná po týdením nošení samorozpustné

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Samorozpustné by jistě někoho nemile překvapily :-D stává se, že někteří nosí čočky déle než je určeno.

Odpovědět

Jana Eisová

před 4 roky

Už dnes jsou kontaktní čočky velice užitečná věc, ale také zároveň mohou být i módní doplněk. Můžeme si třeba změnit barvu očí, to jsem sama i vyzkoušela, protože kontaktní čočky nosím už několik let. Pořád jsou lepší a lepší. A v roce 2020? Určitě budou mít už i nějakou další funkci. Bylo by úžasné moci jimi fotit a pořizovat video. Ale hlavně určitě budou na delší dobu a třeba téměř bez údržbové. Nebudou potřeba žádné roztoky. A určitě budou i na celodenní nošení bez nutnosti vyndávat je z oka na noc. Prostě jednoduše: koupit, nandat, nosit, vyndat, ekologicky zlikvidovat. A třeba by bylo i prima, kdyby se ke konci doby použitelnosti kápl do očí roztok a čočky by se pak v oku rozpustily a slzy s pomocí roztoku by je vyplavily z oka ven. Stačilo by pak vzít papírový kapesníček, oko otřít a nandat čočky nové. Třeba to tak v roce 2020 i bude...:):)

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Takové v kterých můžete spát a nemusíte je ani vyndavat, už se vyrábějí. Líbí se mi ale ta myšlenka, že by se jen káplo a čočka se ,,vyplavila,, z oka ven sama. Děkujeme.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, byla jste vybrána ale jelikož nemáme Vaši registraci a tedy podmínku odběr newsletteru, nemohu Vás kontaktovat. Prosím ozvěte se na náš email info@vasecocky.cz. Děkuji Princová Zákaznický servis

Odpovědět

Jana Svobodová

před 4 roky

V roce 2020 kontaktní čočky nebudou třeba protože budou náhradní oči. S barevným viděním, černobílým, růžovým, zamilovaným, jasným i matným s viděním v šeru i ve tmě. Už k vám nebudeme chodit pro čočky, ale pro náhradní oči, kterým nebude vadit voda a nebudou se muset vyndavat, proože budou kopírovat přirozený orgán těla :)

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

To mi zní až moc šíleně a zajímalo by mě, jak by takové zamilované oči vypadaly :-) a taky jejich aplikace :-D

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Dobrý den, prosím o upřesnění Vaší registrace na našem emailu info@vasecocky.cz. Bohužel máme více jmenovkyň a nemůžeme tedy rozeznat, na kterém emailu se můžeme s Vámi spojit. Děkuji Princová Zákaznický servis.

Odpovědět

Susan Tarkhounová

před 4 roky

Já si myslím, že v roce 2020 budou čočky ve formě kapek. Bude stačit jen kápnout do oka a čočka se sama zformuje a přizpůsobí se počtu dioptrií :-) Tím pádem nebude třeba řešit, kdo má 2 dioptrie a kdo třeba 8, vše vyřeší čočky v kapkách :-)

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Hodně zajímavé! to by byla pecka. Děkujeme.

Odpovědět

maruška

před 4 roky

Přeji hezký den, technika jde hodně dopředu a je to možné.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

také si to myslíme. Děkujeme a i Vám hezký den!

Odpovědět

Barbucha

před 4 roky

Chtěla bych aby se na ně daly psát taháky zevnitř ;)) :D

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Jenže pak by se asi někteří už ani neučili a to by asi nebylo dobrý :-)

Odpovědět

josefa burianova

před 4 roky

mě by se líbyli takové ty jak z filmu :o))) co vam ukazují databazi a popis osob,zda jsou hledané nebo hodní,mrknete a mate jeho celí popis,:-Dtak ty by mohli začít vyrabět :-D ale co si myslím ja ,že budou spíš třeba ještě z lepšího materiálu a třeba se už vubec nebudou muset vyndavat, že se tak přízpusobí oku,a nebo taky je možny jak se tu píše,že budou stejné jako ted,

Odpovědět

Andrea

před 4 roky

já si myslím že budou čočky o něcoo jiné než jsou dnes podobné ale budou se něčím lišit :-)

Odpovědět

Zdenka Řeháčková

před 4 roky

V roce 2020 budou čočky asi pořád stejné jako teď. Důležité je,aby vůbec byly.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Tak nejspíše budou, otázkou je kdo je bude chtít používat a jak budou užitečné.

Odpovědět

Markéta Hahnová

před 4 roky

Myslím, že čočky budou podobné jako dnes, akorát možná na lepší bázi. Důležité je, aby nedráždily oči a přizpůsobovaly se oku i na delší nošení. Myslím, že pokud člověk nosí čočky kvůli lepšímu vidění a né kvůli nějakým dalším extra vlastnostem, tak že toto normálnímu člověku bohatě stačí :-).

Odpovědět

Bohumil Lichna

před 4 roky

budoucnost čoček bude stavěna na mikroprocesorech s unikatními čipy.

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

To je dosti možné. :-)

Odpovědět

Jiří Štěrba

před 4 roky

budoucnost kontaktních čoček si představuji podobně jako v článku - kombinace počítače (resp.internetu), navigace a jakéhosi "vnitřního doktora", který může upozornit na vysoký tlak, hladinu cukru, ale i na příchozí email apod. Chůze ulicí se tak může podobat vylepšenému mixu google street view a wikipedie, kdy se nám přes čočky promítnou nabídky obchodů, denní menu restaurací a prostě aktuálně potřebné informace. Čočky tak nebudou primárně určeny pro korekci zraku (ta se bude jednoduše operovat), ale bude se jednat především o modní a technologický doplněk, něco jako dnešní smartfouny, jenže v oku :) jsem zvědav, jak se s tím vypořádají ve školách, s ultra moderní kontaktní čočkou samozřejmě nebude problém si před oči promítnout takřka jakékoli informace během několika sekund

Odpovědět

Jan Matl, Optika Lutea

před 4 roky

Je možné, že v takové době budou školy i vybaveny zařízením, které bude umět tyto funkce blokovat. :-)

Odpovědět

Marcela Mácová

před 4 roky

Něco takového už jsem četla v časopise. Čočky, které umí upozornit na pokles hladiny cukru v krvi už existují. Verne napsal spoustu věcí, které dnes jsou běžné. Takže doufám, že čočky propojené s PC ještě zažiju :-)))

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Zdá se, že se máme na co těšit :-) Děkujeme za příspěvek.

Odpovědět

Josef Hlůšek

před 4 roky

Zrovna si pište předobjednávku na jedny infočočky. :D

Odpovědět

Jana Princová

před 4 roky

Píšeme si :-) děkujeme

Odpovědět

Přidat komentář

Údaje označené * jsou povinné