Přihlášení

Ray-Ban - jak poznat originální brýle?

Stylové, moderní, oblíbené. Sluneční brýle Ray-Ban jsou skvělé… pokud jsou ovšem pravé. Na našem e-shopu za jejich pravost ručíme, pokud je ale pořídíte třeba na dovolené, může se vám hodit návod, jak rozeznat originální brýle Ray-Ban od padělků. Možná i vás několik minut čtení ochrání před zbytečně vyhozenými penězi.

Rada první: Jen kompletní balení Ray-Ban je originální balení

Krabička, pouzdro, hadřík z mikrovlákna a brožurka – to vše obsahuje kompletní originální balení slunečních brýlí Ray-Ban. Pokud byť jediná věc chybí, kupujete (s největší pravděpodobností) padělek. Ray-ban Opatrní ale buďte, i když nechybí nic. Je několik náznaků, že se i přesto jedná o padělek. Např:
  • Logo na horní straně krabičky je nekvalitně natisknuté, jde setřít prstem.
  • Na boku krabičky chybí štítek (samolepka) s informacemi o výrobci a modelu brýlí.
  • Chybí logo na pouzdru. Součástí loga na pouzdru musí být věta 100% UV Protection – Ray Ban – Sunglasses By Luxottica (v tomto či podobném znění).
  • Logo chybí i na hadříku z mikrovlákna – u pravých brýlí je provedené v červené barvě.

Rada druhá: Zaměřte se na stranice

Na každé přitom hledejte něco jiného. Na vnitřní straně vlevo zkontrolujte kód označující číslo a barvu modelu. Kód začíná vždy písmeny RB a čtyřmi čísly, za kterými je několik dalších čísel či písmen. Pro ověření pravosti zadejte nalezený kód na stránkách výrobce www.ray-ban.com. Na vnitřní straně vpravo se zaměřte na spojení Made in Italy nebo Hand Made in Italy, případně na písmena CE, která ale nejsou u všech modelů. Pokud kupujete dioptrické brýle Ray-Ban, na vnitřní straně pravé stranice najdete pouze logo.

Ray-ban Ray-ban

Rada třetí: Nezapomeňte na skla a nosníky

I tady najdete u originálů Ray-Ban logo. Do nosníků je vytlačené, co se čoček týče – u slunečních brýlí je na sklíčku pravém, u dioptrických (z plastu) na levém.

Ray-ban Ray-ban Ray-ban

Rada čtvrtá, která ale vlastně patří na první místo

Buďte opatrní a brýle Ray-Ban nakupujte pouze od ověřených prodejců. Mějte vždy na paměti – příliš výhodná cena je podezřelá a obvykle znamená, že se jedná o napodobeninu. Nechcete riskovat? Vyberte si sluneční brýle Ray-Ban u nás.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Nové produkty na e-shopu

Máme roztok, který najdete jen u nás, rozšířili jsme nabídku slunečních brýlí pro děti a přidali nové čočky. Čtěte dál, dozvíte se více.

Celý článek

Halloweenské čočky - co při nošení dělat a co ne

Při nošení kontaktních čoček existuje několik pravidel, které musíte striktně dodržovat.

Celý článek

10 nejlepších masek na Halloween Inspirace pro rok 2018

Halloween je jedním ze svátků, na které se vyplatí plánovat dopředu…

Celý článek

Jak rozumět předpisu na čočky – důležité parametry!

Každý, kdo si chce pořídit kontaktní čočky, by měl vědět vše o jejich důležitých parametrech.

Celý článek