Přihlášení

Ray-Ban - jak poznat originální brýle?

Stylové, moderní, oblíbené. Sluneční brýle Ray-Ban jsou skvělé… pokud jsou ovšem pravé. Na našem e-shopu za jejich pravost ručíme, pokud je ale pořídíte třeba na dovolené, může se vám hodit návod, jak rozeznat originální brýle Ray-Ban od padělků. Možná i vás několik minut čtení ochrání před zbytečně vyhozenými penězi.

Rada první: Jen kompletní balení Ray-Ban je originální balení

Krabička, pouzdro, hadřík z mikrovlákna a brožurka – to vše obsahuje kompletní originální balení slunečních brýlí Ray-Ban. Pokud byť jediná věc chybí, kupujete (s největší pravděpodobností) padělek. Ray-ban Opatrní ale buďte, i když nechybí nic. Je několik náznaků, že se i přesto jedná o padělek. Např:
  • Logo na horní straně krabičky je nekvalitně natisknuté, jde setřít prstem.
  • Na boku krabičky chybí štítek (samolepka) s informacemi o výrobci a modelu brýlí.
  • Chybí logo na pouzdru. Součástí loga na pouzdru musí být věta 100% UV Protection – Ray Ban – Sunglasses By Luxottica (v tomto či podobném znění).
  • Logo chybí i na hadříku z mikrovlákna – u pravých brýlí je provedené v červené barvě.

Rada druhá: Zaměřte se na stranice

Na každé přitom hledejte něco jiného. Na vnitřní straně vlevo zkontrolujte kód označující číslo a barvu modelu. Kód začíná vždy písmeny RB a čtyřmi čísly, za kterými je několik dalších čísel či písmen. Pro ověření pravosti zadejte nalezený kód na stránkách výrobce www.ray-ban.com. Na vnitřní straně vpravo se zaměřte na spojení Made in Italy nebo Hand Made in Italy, případně na písmena CE, která ale nejsou u všech modelů. Pokud kupujete dioptrické brýle Ray-Ban, na vnitřní straně pravé stranice najdete pouze logo.

Ray-ban Ray-ban

Rada třetí: Nezapomeňte na skla a nosníky

I tady najdete u originálů Ray-Ban logo. Do nosníků je vytlačené, co se čoček týče – u slunečních brýlí je na sklíčku pravém, u dioptrických (z plastu) na levém.

Ray-ban Ray-ban Ray-ban

Rada čtvrtá, která ale vlastně patří na první místo

Buďte opatrní a brýle Ray-Ban nakupujte pouze od ověřených prodejců. Mějte vždy na paměti – příliš výhodná cena je podezřelá a obvykle znamená, že se jedná o napodobeninu. Nechcete riskovat? Vyberte si sluneční brýle Ray-Ban u nás.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty