Velký výprodej slunečních brýlí - ušetřete až 40 % při nákupu trendy slunečních brýlí

Přihlášení

Návod: Jak rozeznat originální sluneční brýle od padělku

Originál nebo padělek? Při nákupu slunečních brýlí otázka za všechny peníze. A to doslova – vyhodit několik stovek za neoriginální značkové brýle znamená vyhodit tyto peníze oknem. Falšují se přitom brýle všech známějších značek, nejčastěji Ray-Ban, o kterých už jsme článek připravili.

Zjistěte, jak rozeznat napodobeniny slunečních brýlí v případě dalších známých značek.

Oakley

Všechno na světě může být uděláno lépe. Těmito slovy se Oakley řídí ve všech oborech, ve kterých podniká. Sluneční brýle nejsou výjimkou – Oakley nedělá průměrné brýle, každý nový model je technologicky i materiálově dál než předchozí.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Oakley od falešných:

 • Zkontrolujte rám. Originální brýle na něm mají typické Oakley logo, na vnitřku stranic je identifikační kód SKU, začínající u starších modelů nulou a u novějších písmenem O.
Oakley Oakley
 • Nezapomeňte prověřit nosníky. Zatímco u pravých Oakley jsou z kaučuku (a proto měkké a jako by houbovité), falešné jsou tvrdé a hladké.

Carrera

Italská značka, která je na trhu od roku 1956, patří mezi špičku mezi sportovními slunečními brýlemi. Brýle Carrera jsou mimořádně lehké a odolné, výborně sedí a jejich nošení je pohodlné.

2 typy jak rozeznat originální sluneční brýle Carrera od falešných:

 • Zkontrolujte vnitřní stranu bočnic. Zkontrolujte, zda je na vnitřní straně jedné z bočnic země původu – sluneční brýle Carrera se vyrábějí v Itálii, Slovinsku a Číně.
Carrera
 • Zkontrolujte sklo. Originální brýle Carrera mají skla opatřená logem a často i slovy UV Protection. Obojí je často vyleptáno přímo do skla.
Carrera

Prada

Dnes světoznámá italská módní značka začínala s luxusem už v roce 1913, na začátku přitom prodávala především kožené zboží a doplňky. Světového ohlasu se dočkala po roce 1978, kdy značku zdědila Miuccia Prada. V té době Prada začala i se slunečními brýlemi.

2 typy jak rozeznat originální sluneční brýle Prada od falešných:

 • Zkontrolujte logo. Zaměřte pozornost na logo, především na písmeno R – u originálních brýlí má nezaměnitelný tvar (pod bříškem má vykousnutí v podobě srpku měsíce ležícího na zádech).
Prada
 • Zkontrolujte skla. Novější modely slunečních brýlí Prada mají do pravého skla vyryto sériové číslo. Na levém skle pak mají vyryto logo Prada.
Prada Prada

Chanel

„Malé černé“ a Chanel No 5. Dva slavné atributy jedné z ikon módního průmyslu zná každý. Legendární značka má ve svém portfoliu i další produkty, včetně kolekce slunečních brýlí. Stylových, elegantních a mimořádně povedených.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Chanel od falešných:

 • Zkontrolujte stranice. Sluneční brýle Chanel se vyrábějí v Itálii – originální brýle mají na vnitřku pravé stranice nápis Made in Italy a zkratku CE. Na levé stranici je identifikační kód modelu, kde v druhé sérii znaků hledejte na začátku písmeno c.
Prada
 • Zkontrolujte skla. Nové modely mají do skla vyryté malé logo Chanel, kde také svisle vyrytý identifikační kód.
Prada

Persol

Per sol – pro slunce. Jedna z legendárních značek italského designu už svým jménem naznačuje, v čem je její zaměření. Ano, už víc než století se specializuje především na sluneční brýle, které nosí i takové celebrity jako Jack Nicholson, George Clooney nebo Julia Roberts.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Persol od falešných:

 • Zkontrolujte spojnici rámu a stranic. Nejvýraznějším prvkem, podle kterého lze určit pravost slunečních brýlí Persol, je kovový šíp, který je na spojnici rámu a stranic. U originálních brýlí musí být části šípu v jedné rovině a bez mezer.
Persol
 • Zkontrolujte kovové proužky. Dalším významným rozlišovacím prvkem jsou dva kovové proužky systému Meflecto na každé stranici – pokud vypadají jako nalepené, jde s téměř s jistotou o falzifikát.
Persol

Dolce & Gabbana

Nezávislost, nepodléhání módním trendům, elegance. Hodnoty, které ze značky Dolce & Gabbana dělají jednu z nejrespekto­vanějších značek módního designu posledních desetiletí. A taky jednu z nejčastěji padělaných – což se týká i „divize“ slunečních brýlí.

3 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Dolce & Gabbana od falešných:

 • Zkontrolujte krabičku a pouzdro. Krabička musí být z kvalitního papíru a na přední straně má logo Dolce & Gabbana. Pouzdro je pevné a pokryté kůží.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana
 • Zkontrolujte informační brožuru a certifikát pravosti. Informační brožura a certifikát pravosti jsou u pravých brýlí vytištěny na křídovém papíru nejvyšší kvality.
Dolce & Gabbana
 • Nezapomeňte prověřit identifikační kód. Na starších modelech je na vnitřku stranice, u nových Dolce & Gabbana brýlí je vyleptaný do pravého sklíčka.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

 • Aneta

  Dobrý den, jak poznám original brýle celine? Dekuji

  Odpovědět
  • Marie Alčerová VašeČočky.cz

   Dobrý den,

   děkujeme za dotaz. Brýle značky Celine nemáme v nabídce a tudíž bohužel nemáme přehled o tom, čeho si u těchto brýlí všímat. Obraťte se prosím na některého z prodejců brýlí, který Vám jistě bude schopen říct více. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný den. Marie – VašeČočky.cz

   Odpovědět
 • Richard A.

  JAK POZNAM ORGINAL POLICE? DIKY

  Odpovědět
  • Radek Vilím VašeČočky.cz

   Dobrý den, pane Acosto, Vaš dotaz evidujeme a pracujeme na odpovědi. Chápeme, že čekání je nepříjemné, ale prosíme o Vaší trpělivost. Budete informován telefonicky nebo emailem, tak jako doposud. Děkujeme za pochopení.

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty