Přihlášení

Návod: Jak rozeznat originální sluneční brýle od padělku

Originál nebo padělek? Při nákupu slunečních brýlí otázka za všechny peníze. A to doslova – vyhodit několik stovek za neoriginální značkové brýle znamená vyhodit tyto peníze oknem. Falšují se přitom brýle všech známějších značek, nejčastěji Ray-Ban, o kterých už jsme článek připravili.

Zjistěte, jak rozeznat napodobeniny slunečních brýlí v případě dalších známých značek.

Oakley

Všechno na světě může být uděláno lépe. Těmito slovy se Oakley řídí ve všech oborech, ve kterých podniká. Sluneční brýle nejsou výjimkou – Oakley nedělá průměrné brýle, každý nový model je technologicky i materiálově dál než předchozí.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Oakley od falešných:

 • Zkontrolujte rám. Originální brýle na něm mají typické Oakley logo, na vnitřku stranic je identifikační kód SKU, začínající u starších modelů nulou a u novějších písmenem O.
Oakley Oakley
 • Nezapomeňte prověřit nosníky. Zatímco u pravých Oakley jsou z kaučuku (a proto měkké a jako by houbovité), falešné jsou tvrdé a hladké.

Carrera

Italská značka, která je na trhu od roku 1956, patří mezi špičku mezi sportovními slunečními brýlemi. Brýle Carrera jsou mimořádně lehké a odolné, výborně sedí a jejich nošení je pohodlné.

2 typy jak rozeznat originální sluneční brýle Carrera od falešných:

 • Zkontrolujte vnitřní stranu bočnic. Zkontrolujte, zda je na vnitřní straně jedné z bočnic země původu – sluneční brýle Carrera se vyrábějí v Itálii, Slovinsku a Číně.
Carrera
 • Zkontrolujte sklo. Originální brýle Carrera mají skla opatřená logem a často i slovy UV Protection. Obojí je často vyleptáno přímo do skla.
Carrera

Prada

Dnes světoznámá italská módní značka začínala s luxusem už v roce 1913, na začátku přitom prodávala především kožené zboží a doplňky. Světového ohlasu se dočkala po roce 1978, kdy značku zdědila Miuccia Prada. V té době Prada začala i se slunečními brýlemi.

2 typy jak rozeznat originální sluneční brýle Prada od falešných:

 • Zkontrolujte logo. Zaměřte pozornost na logo, především na písmeno R – u originálních brýlí má nezaměnitelný tvar (pod bříškem má vykousnutí v podobě srpku měsíce ležícího na zádech).
Prada
 • Zkontrolujte skla. Novější modely slunečních brýlí Prada mají do pravého skle vyryto sériové číslo. Na levém skle pak mají vyryto logo Prada.
Prada Prada

Chanel

„Malé černé“ a Chanel No 5. Dva slavné atributy jedné z ikon módního průmyslu zná každý. Legendární značka má ve svém portfoliu i další produkty, včetně kolekce slunečních brýlí. Stylových, elegantních a mimořádně povedených.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Chanel od falešných:

 • Zkontrolujte stranice. Sluneční brýle Chanel se vyrábějí v Itálii – originální brýle mají na vnitřku pravé stranice nápis Made in Italy a zkratku CE. Na levé stranici je identifikační kód modelu, kde v druhé sérii znaků hledejte na začátku písmeno c.
Prada
 • Zkontrolujte skla. Nové modely mají do skla vyryté malé logo Chanel, kde také svisle vyrytý identifikační kód.
Prada

Persol

Per sol – pro slunce. Jedna z legendárních značek italského designu už svým jménem naznačuje, v čem je její zaměření. Ano, už víc než století se specializuje především na sluneční brýle, které nosí i takové celebrity jako Jack Nicholson, George Clooney nebo Julia Roberts.

2 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Persol od falešných:

 • Zkontrolujte spojnici rámu a stranic. Nejvýraznějším prvkem, podle kterého lze určit pravost slunečních brýlí Persol, je kovový šíp, který je na spojnici rámu a stranic. U originálních brýlí musí být části šípu v jedné rovině a bez mezer.
Persol
 • Zkontrolujte kovové proužky. Dalším významným rozlišovacím prvkem jsou dva kovové proužky systému Meflecto na každé stranici – pokud vypadají jako nalepené, jde s téměř s jistotou o falzifikát.
Persol

Dolce & Gabbana

Nezávislost, nepodléhání módním trendům, elegance. Hodnoty, které ze značky Dolce & Gabbana dělají jednu z nejrespekto­vanějších značek módního designu posledních desetiletí. A taky jednu z nejčastěji padělaných – což se týká i „divize“ slunečních brýlí.

3 tipy jak rozeznat originální sluneční brýle Dolce & Gabbana od falešných:

 • Zkontrolujte krabičku a pouzdro. Krabička musí být z kvalitního papíru a na přední straně má logo Dolce & Gabbana. Pouzdro je pevné a pokryté kůží.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana
 • Zkontrolujte informační brožuru a certifikát pravosti. Informační brožura a certifikát pravosti jsou u pravých brýlí vytištěny na křídovém papíru nejvyšší kvality.
Dolce & Gabbana
 • Nezapomeňte prověřit identifikační kód. Na starších modelech je na vnitřku stranice, u nových Dolce & Gabbana brýlí je vyleptaný do pravého sklíčka.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Nové produkty na e-shopu

Máme roztok, který najdete jen u nás, rozšířili jsme nabídku slunečních brýlí pro děti a přidali nové čočky. Čtěte dál, dozvíte se více.

Celý článek

Halloweenské čočky - co při nošení dělat a co ne

Při nošení kontaktních čoček existuje několik pravidel, které musíte striktně dodržovat.

Celý článek

10 nejlepších masek na Halloween Inspirace pro rok 2018

Halloween je jedním ze svátků, na které se vyplatí plánovat dopředu…

Celý článek

Jak rozumět předpisu na čočky – důležité parametry!

Každý, kdo si chce pořídit kontaktní čočky, by měl vědět vše o jejich důležitých parametrech.

Celý článek