Přihlášení

Co všechno potřebujete vědět o nošení kontaktních čoček v zimě

Zima je tu a zdá se, jako by počasí v tomto období bylo den ode dne horší. Proto je ideální čas říct si něco o tom, jak nejlépe se v zimě postarat o kontaktní čočky. Protože vlhkost vzduchu je v zimních měsících nižší, vypsali jsme několik bodů, které vám poradí, jak bezpečně nosit čočky i v těch nejchladnějších dnech roku. Abychom to zbytečně neprodlužovali, tady je všechno, co potřebujete vědět:

1. Výměna kontaktních čoček

Nezapomeňte kontaktní čočky vždy měnit podle plánu, na kterém jste se domluvili s Vaším oftalmologem. Podle potřeby je nutné čočky měnit jednou týdně, jednou za 14 dní nebo jednou za měsíc. Díky tomu zajistíte lepší okysličení a sníží se tak riziko podráždění, které může způsobovat nepříjemný pocit během nošení.

2. Jednou za čas si dejte pauzu

Pokud je vlhkost vzduchu dlouhodobě nízká, snažte se kombinovat nošení kontaktních čoček s brýlemi. Doporučujeme je prostřídat pokaždé, když se vrátíte domů po vyčerpávajícím dni v práci. V soukromí domova je určitě příjemnější nasadit brýle a mít možnost si je sundat, kdykoli chcete. Eliminujete tím pocity nepohodlí způsobené podrážděním, což může být důsledek nadměrného nošení čoček v chladných zimních dnech.

3. Odpočinek je zásadní

Mějte na paměti, že spánek je váš nejlepší přítel. Představuje nesmírně důležitý oddech pro oči a eliminuje nepříjemné pocity způsobené syndromem suchého oka. Když budete lépe spát, i Vaše oči budou lépe snášet kontaktní čočky. Pokud budete myslet na to, že máte nechat odpočinout tělo i mysl, budete se cítit skvěle celý den.

4. Sušší oči znamenají i sušší pokožku

Jak už bylo řečeno v úvodu, v zimě bývají oči sušší. Mohou za to podnební podmínky jako mráz nebo srážky, nicméně změny se netýkají pouze očí. I pokožka je v těchto měsících více vysušená. Kontaktní čočky si nasaďte vždy předtím, než se namažete zvlhčujícím krémem.

5. Nejlepší pro vaše oči

Mějte na paměti, že Vaše oči jsou v zimě citlivější. Pokud se rozhodnete nosit čočky, musíte být malinko opatrnější. Ve slunečných zimních dnech nasaďte sluneční brýle s vysokou ochranou proti UV záření a větru. Vyhýbejte se také očnímu kontaktu s přímým zdrojem tepla, jako jsou například krby nebo komíny. Naopak doporučujeme mít v pokoji zvlhčovač vzduchu, díky kterému zajistíte optimální hydrataci.

Pokud potřebujete poradit nebo máte nějaké otázky ohledně nošení čoček v zimě, obraťte se na nás. Proberte tuto problematiku také se svým oftalmologem a řiďte se jeho radami a doporučeními.

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty