Užijte si dopravu zdarma do 28. května - platí na objednávky kontaktních čoček, slunečních a dioptrických brýlí!

Přihlášení

Máte zamlženo? 4 tipy proti mlžení brýlí při nošení roušky

Koronavirus s sebou přinesl řadu konkrétních omezení a předpisů. Jedním z nich je povinnost nosit obličejovou masku.

Ačkoli toto dočasné pravidlo může do určité míry pomoci infekci omezit, přináší s sebou také další problémy a to hlavně pro nositele brýlí. Jaký je největší z problémů? Zamlžená brýlová skla.

Otravný jev nenastane jen ve spojení s obličejovými maskami. Lidé, kteří nosí brýle, velmi dobře vědí, že změna z chladného prostředí na teplé, pití horkých nápojů, vroucí vody nebo otevření myčky, jogging a další sporty mohou vést k zamlžení brýlových čoček.

Požádali jsme proto naše zákazníky a optometristy aby nám poskytli 4 tipy, jak zabránit zamlžení vašich brýlí, a to i při nošení roušky.

Tip číslo 1: Noste roušku správné velikosti

Především je důležité nosit dobře padnoucí masku. Důvodem je, že dobře přiléhající maska ​​umožňuje, aby se k brýlovým čočkám dostalo méně přebytečného vzduchu.

Rouška by měla správně padnout hlavně v oblasti nosu a zakrývat zbytek tváře. Naši optici doporučují zejména masku, která je vyztužena drátem v oblasti kolem nosu. Pokud si masku ušijete sami, můžete použít kus mědi nebo vázacího drátu.

Tip číslo 2: Použijte sprej nebo gel proti zamlžení

Další metodou, jak zabránit zamlžení, je použití spreje nebo gelu proti zamlžování brýlí. Ten se jednoduše nastříká nebo nanese na brýlová skla a poté se odstraní měkkým bavlněným hadříkem a voilà, vaše brýle už se při příštím nákupu nebo chůzi nebudou mlžit.

Tip číslo 3: Naneste na vaše brýle povrchovou úpravu

Vyčistěte své brýle hadříkem z mikrovlákna impregnovaným látkou proti mlžení


Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet vaše čočky trvale čisté a bez zamlžování, je použití speciální povrchové úpravy na brýlové čočky.

Pro tuto úpravu doporučujeme zakoupit speciální hadřík z mikrovlákna, určený pro čištění a odmlžení brýlových čoček. Toto mikrovlákno je impregnováno speciální látkou proti zamlžení. Tkanina v kombinaci s brýlovými čočkami poskytuje vynikající účinek proti zamlžování, když se každý den aplikuje na vaše brýlové čočky. Po třech měsících se doporučuje vyměnit starý hadřík za nový.

Tip číslo 4: Použijte mýdlo nebo pěnu na holení

Zabraňte mlžení brýlí mýdlem nebo holicí pěnou


Ano, i tyto dva běžné domácí prostředky mohou poskytnout krátkodobou úlevu!

Jednoduše si vezměte tekuté mýdlo, naneste malé množství ve tvaru kříže na vaše brýlové čočky a rozprostřete jej přes přední a zadní stranu skel mikrovláknem nebo flanelovým hadříkem. Tím se vytvoří vrstva, která pomůže proti mlžení brýlí.

Ale největším zachráncem je holicí pěna. Nejprve naneste holicí pěnu po obou stranách brýlových skel. Poté holicí pěnu pečlivě opláchněte teplou vodou. Tento postup je jednoduchým způsobem, jak zabránit zamlžení čoček, a to i při sportovních aktivitách a jiných extrémních situacích. A pomůže i teď, když nosíte obličejovou masku!

Poslední profesionální tip: Holíci pěnu můžete také použít k vyčištění koupelnového zrcadla ;)Máte-li nějaké další tipy proti mlžení brýlí, podělte se s námi o ně v komentářích. Přejeme vám hodně zdraví a doufáme, že Vám naše tipy pomohou. Opatrujte se!Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Leonie je vedoucí našeho blogu Lentiamo. Zkoumá lékařské texty, řeší složitá témata s našimi optiky a vytváří vzdělávací obsah pro náš blog, slovník pojmů a různé průvodce. Její specialitou je dělat složité záležitosti očního lékařství srozumitelnými pro naše čtenáře.

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty