800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Česká kontaktologická společnost upozorňuje,

že pravidelné kontroly u kontaktologa (oftalmologa nebo optometristy) jsou pro zdravé nošení kontaktních čoček nezbytné.

Význam pravidelných kontrol a odborné aplikace v bodech:

Rohovka je unikátní a zároveň nejcitlivější tkáň lidského těla. Je bezcévná a průhledná a v současné době neexistuje její rovnocenná náhrada.

Kontaktní čočky nejsou univerzální. Mají své tvarové, materiálové a optické parametry. Rovněž lidské oko není univerzální. I ono má určité parametry, kterým vyhovuje pouze určitá kontaktní čočka. Při výběru čoček a jejich doporučení je vždy třeba zohlednit individualitu klienta a jeho potřeby.

Kontaktní čočky jsou vyráběny z různých materiálů, na některé z nich může mít klient alergii.

Se zdravým nošením kontaktních čoček je spojena celá řada pravidel a hygienických návyků, které si musí nositel osvojit a které mu musí být předem dobře vysvětleny. Klient proto musí být prakticky zacvičen v manipulaci s kontaktními čočkami a řádně poučen o péči o čočky, včetně prostředků k tomu určených.

Nevhodné nošení kontaktních čoček, ale i zpočátku subjektivně nekomplikované nošení bez pravidelných kontrol, může způsobovat komplikace, a to i velmi závažné. Jejich léčení může být zdlouhavé, nepříjemné, časově i finančně náročné. V konečném důsledku dokonce i zdravotně a zrakově nenapravitelné.

Kontaktolog, při pravidelných kontrolách, může odhalit příznaky začínajících problémů, které by mohly v budoucnu vyústit v závažné zdravotní důsledky. Pokud jsou tyto počínající problémy včas podchyceny, lze je zpravidla bez větších problémů zaléčit. I proto doporučujeme pravidelné oční kontroly 1–2× do roka.

Většina komplikací spojená s nošením kontaktních čoček vzniká v důsledku neznalosti nebo nedodržení doporučených pravidel.

Při dodržování zásad zdravého nošení jsou kontaktní čočky spolu s brýlemi vhodným, pohodlným a zároveň neinvazivním řešením korekce refrakční vady.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa
usměvavých čoček!

ShopRoku

VISA

VISA Electron

Mastercard

Maestro

PayPal

Benefit Plus

ISIC

Sphere card

Asociace pro elektronickou komerci

Ověřeno zákazníky Heuréka

Ray Ban Reseller

Meller

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.