800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Kontinuální čočky

Především jeho několikanásobně vyšší propustnost pro kyslík (Dk), která zaručuje dobré okysličování rohovky a nebrání ponechat kontaktní čočku na oku i přes noc.

Kontaktní čočky obecně podléhají velmi individuálním nárokům každého nositele, a tak není možné určit, které čočky jsou jednoznačně nejlepší pro každého. Ani kontinuální čočky nejsou výjimkou. Výběr nových kontinuálních kontaktních čoček konzultujte vždy s kontaktologem.

Přináší nošení kontinuálních kontaktních čoček nějaká rizika?

Po úspěšné aplikaci je nutné dodržovat termíny kontrol stanovené Vaším kontaktologem, které bývají obvykle po 6 měsících, ale mohou být stanoveny, s ohledem na okolnosti, i na kratší dobu.

Dále je velmi pravděpodobné, že narozdíl od běžných hydrogelových čoček budete ke kontinuálním čočkám potřebovat zvlhčovací kapky.

Proč zvlhčovací kapky?

Materiál kontinuálních kontaktních čoček – silikonhydrogel – má vynikající propustnost pro kyslík, avšak proti klasickému hydrogelu má horší smáčivost a větší mechanickou abrazi . Obvykle se to projevuje nesnadným vyjímáním kontaktní čočky z oka – čočka drží na rohovce „jako přilepená“.

Bez předchozího zvlhčení kapkami, může dojít při vyjímání k erozi rohovky. Proto je potřeba smáčivost čočky posílit právě zvlhčovacími kapkami. Správné zvlhčovací kapky Vám doporučí kontaktolog.

Jak kontinuální kontaktní čočky získat?

Správný postup je jako u jakýchkoli jiných kontaktních čoček. Ve většině případů dostáváte zkušební pár kontaktních čoček, který můžete testovat ve Vašem prostředí.

  1. Kontaktolog zhodnotí zdravotní stav Vašich očí, provede Vám změření zrakové ostrosti a dalších parametrů Vašich očí, nutných pro aplikaci kontinuálních kontaktních čoček.
  2. Dále s Vámi bude konzultovat výběr správného druhu kontinuálních kontaktních čoček, podle naměřených parametrů.
  3. Naaplikuje Vám zkušební pár vybraných kontaktních čoček a zkontroluje mikroskopicky jejich „posazení“ na Vašich očí.
  4. Naučí Vás manipulaci s čočkami, jejich nasazování a vyjímání. Dá Vám doporučení, jaké zásady je nutné dodržovat a jakých rizik je nezbytné se vyvarovat.

Po otestování zkušebních kontaktních čoček následuje kontrola u kontaktologa, který opět mikroskopicky zkontroluje nasazené kontaktní čočky a stav povrchu Vašich očí.

Pokud je vše v pořádku, můžete torické kontaktní čočky používat. Další kontrola u Vašeho kontaktologa je po 6 měsících.

Podívejte se na značky kontinuálních kontaktních coček.

Nenašli jste odpovědi na všechny Vaše otázky týkající se kontinuálních kontaktních coček? Neváhejte se zeptat pomocí komentáře k článku.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa usměvavých čoček!

ShopRoku

VISA

VISA Electron

Mastercard

Maestro

PayPal

Benefit Plus

ISIC

Sphere card

Asociace pro elektronickou komerci

Ověřeno zákazníky Heuréka

Ray Ban Reseller

Meller

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.