Velký výprodej slunečních brýlí - ušetřete až 40 % při nákupu trendy slunečních brýlí

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Oční čočka

Oční čočka leží za duhovkou ve sklivci a je upevněna vlákny závěsného aparátu, který se upíná mezi výběžky ciliárního tělíska. Čočka je elastická, je uzavřená ve svém pouzdře a její tvar se mění tahem závěsného aparátu.

Oční čočka se při pohledu na různé vzdálenosti více či méně zakřivuje a tím mění svoji lomivost. Při pohledu do blízka se zakřivuje více, při pohledu do dálky málo nebo vůbec. Průhlednost čočky klesá s věkem a mění se i její tvar.

Komentáře Přidat dotaz

 • Věra M.

  Dobrý den. Prosím o vysvětlení, co pro mě znamená, dkyž při vitrektomii (provedena kvůli odchlípení sítnice) se nešlo vyhnout dotknutí zadního pouzdra čočky. Nyní mě čeká odstranění šedého zákalu. Má to souvislost, nebo dotknutí se pouzdra čočky může být ještě jiný další problém? Nejsem diabetik, zatím vidím mlhavě, je tam skvrna a písmena se vlní, lámou. Děkuji za odpověď. Věra.

  Odpovědět
  • Andrea Glitta VašeČočky.cz

   Dobrý deň,

   jedná sa o veľmi konkrétnu situáciu, túto otázku je nutné konzultovať s Vaším očným lekárom alebo kontaktológom, ktorý by Vám mal vedieť odpovedať na základe posúdenia individuálneho zdravotného stavu. Bohužiaľ takto na diaľku nie je možné skutočnosti posúdiť. Ďakujem za pochopenie. Andrea

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Další pojmy začínající na C