800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Slzný film

Slzy vytvářejí na rohovce slzný film, který má zpravidla tloušťku 0,005 až 0,012 mm a obnovuje se každých 10 až 30 sec. Jeho funkcí je udržovat rohovku hladkou a lesklou, chránit ji před podrážděním, osycháním, cizími tělísky a podílet se na metabolismu rohovky.

Slzný film se skládá ze tří vrstev: vnitřní mukózní (obsahuje mucin), střední vodné vrstvy (obsahuje enzymy, bílkoviny, protilátky) a zevní lipidové vrstvy.

Pro bezpečné a pohodlné nošení kontaktních čoček je zcela zásadní integrita slzného filmu. Po nasazení kontaktní čočky dochází k rozdělení slzného filmu, ke změně chemického složení a struktury slzného filmu (osmolality, pH – acidifikaci slzného filmu, teploty).

Komentáře Přidat dotaz

  • Pavlína
    před 4 roky

    Pro ty, kteří mají problém se slzným filmem a oči často vysychají je dobrá oční výživa. Velkou roli hraje látka Lutein, proto bych se asi zaměřila na to, kolik jej výživa obsahuje. Nedávno jsem zjištovala, než jsem si koupila a nejvíc měl ocutein brillant, ještě ho nemám dobraný, ale cítím zlepšení už teď(po dvou měsících), kdy mě oči tolik nepálí a nevysychají.

    Odpovědět

Další 4 komentáře

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa
usměvavých čoček!

ShopRoku

VISA MasterCard

PayPal

Benefit Plus

ISIC

Sphere card

Asociace pro elektronickou komerci

Ověřeno zákazníky Heuréka

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.