800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Záněty oka

Zánětem může být postižena každá tkáň očního bulbu a příčin bývá mnoho (některé druhy zánětů mají nejasný původ).

Na předním segmentu oka to může být: spojivka, episkléra, skléra, rohovka a duhovka. Dále může dojít k zanícení slzných cest, víček a očnice. Uveitida je zánětlivé onemocnění uveálního traktu – tedy cévnatky, ciliárního tělíska a duhovky.

Nejčastější příznaky jsou bolest oka, citlivost na světlo, zhoršené vidění, slzení a zčervenání oka.

Zánět lze rozlišit na sterilní – neinfekční, s typicky negativním výsledkem bakteriologické kultivace a infekční, způsobený mikroorganismy – viz infekce.

Komentáře Přidat dotaz

 • Markéta P.

  Moje matka trpí zřejmě sterilním, neinfekčním zánětem uveálního traktu.Stále navštěvuje lékařku na očním a ta si s tím neví rady. Obvodní lékař se odvolává na oční lékařku. Ta tvrdí, že když je stěr negativní, nemůže tam nic být. Stává se z toho začarovaný kruh, matka má ale očividně "něco s okem" a trpí.

  Odpovědět
  • Eliška Hauserová VašeČočky.cz

   Dobrý den,
   bez vyšetření bohužel nemůžeme určit příčinu problému. Ve Vašem případě bychom doporučovali navštívit jiného očního lékaře, který provede nezbytná vyšetření.

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa usměvavých čoček!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.