800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Switch nebo CooperVision? Dvě různá jména, jedny kontaktní čočky

Doporučil vám kontaktolog čočky Switch a vy je nemůžete na VaseCocky.cz najít? Pak vězte, že značky Switch Premier, Switch Comfort a Switch Disposables jsou jen jiným pojmenováním kontaktních čoček Biofinity, Proclear a Frequency společnosti CooperVision. Nejde o různé produkty, jde o kontaktní čočky zcela stejné. Proč se jmenují jinak? Značka Switch je privátní značkou řetězce Focus Optik. Čočky samotné vznikají v laboratořích CooperVision.

Představme si všechny Switch čočky a jejich CooperVision varianty

Switch Premier → CooperVision Biofinity

Biofinity jsou moderní silikon-hydrogelové kontaktní čočky, které spolu s nadprůměrnou propustností pro kyslík nabízejí současně vysoký obsah vody. Řadí se mezi nejzdravější kontaktní čočky na trhu. Jsou určeny pro denní nošení s měsíční výměnou, na doporučení lékaře můžete však čočky Biofinity nosit i kontinuálně.

Kontaktní čočky Biofinity v e-shopu

Switch Disposables → CooperVision Frequency 55

Frequency 55 jsou měsíční kontaktní čočky pro denní nošení od společnosti CooperVision. Splňují vysoké standardy ve své kategorii a řada uživatelů si právě tyto kontaktní čočky oblíbila.

Kontaktní čočky Frequency 55 v e-shopu

Switch Comfort → CooperVision Proclear

Proclear Compatibles Sphere (6 čoček) jsou měkké měsíční kontaktní čočky pro denní nošení. Pro své specifické materiálové složení jsou velmi vhodné pro uživatele trpící syndromem suchého oka.

Kontaktní čočky Proclear v e-shopu

Switch Premier Toric → CooperVision Biofinity Toric

Biofinity Toric jsou měkké torické kontaktní čočky, výrazně zvyšující kvalitu vidění při astigmatismu. Jsou určené pro denní nošení s měsíční výměnou, na doporučení lékaře můžete však čočky Biofinity nosit i kontinuálně.

Kontaktní čočky Biofinity Toric na e-shopu

Switch Comfort 1 day → CooperVision Proclear 1 day

Výhodou těchto kontaktních čoček je nový hydrogelový materiál s vyšším obsahem vody a lepší snášenlivostí. K dalším přednostem patří asferická přední plocha kontaktní čočky Proclear 1 day a nový desing zadní plochy a okrajů.

Kontaktní čočky Proclear 1 day v e-shopu

Čím jsou kontaktní čočky CooperVision (Switch) výjimečné?

Nejmodernější materiály pro náročné uživatele

Aquaform-silikon-hydrogel, nejmodernější materiál, používaný v současnosti na výrobu kontaktních čoček. Silikonhydrogelová kontaktní čočka nevysušuje oční sliznici ani při celodenním nošení, díky nadstandardní pružnosti se čočky přizpůsobí každému oku.

Dokonale eliminují syndrom suchého oka

Kontaktní čočky CooperVision jsou výbornou volbou pro ty, kdo trpí tzv. syndromem suchého oka, vhodné jsou i pro ty, kdo mají strach, že si nebudou umět kontaktní čočky nasadit – díky modrému zabarvení je lépe vidíte a manipulace s čočkami je snadnější. Samozřejmě, modré zabarvení nikterak neovlivňuje kvalitu vidění. Pro lidské oko je nepostřehnutelné.

Komentáře Přidat dotaz

 • Lenka Rokosová VašeČočky.cz

  Dobrý den, pro osoby trpící syndromem suchého oka jsou vhodné tyto kontaktní čočky od firmy CooperVision – Proclear Compatibles Sphere, též označované jako Switch Comfort. Přeji krásný den. Lenka

  Odpovědět
 • Dagmar

  Dobrý den, mají Switch také bifokální čočky? Pokud ano, jaká je cena pro oči se syndromem suchého oka? Děkuji

  Odpovědět
 • Alena K.

  Dobrý den, jsou i ty u vás k mání, jejich alternativa?

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Ráda bych Vás požádala, abyste nám zaslal fotografii čoček ze všech stran a poslal nám na email info@vasecocky.cz. Obratem se Vám ozveme. Krásný den, Káťa.

   Odpovědět
 • Nicol

  Dobrý deň, chcem sa opýtať či existuje náhrada ku Switch Evolve dioptria -4.50. zakrivenie 8.4 a priemer 14.2. Dakujem

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Pro posouzení o jaké originální čočky se jedná, bych potřebovala vědět více (materiál čoček, obsah vody a propustnost pro kyslík). Děkuji za pochopení a přeji příjemný den. Katka

   Odpovědět
   • Jan

    Mám stejné čočky, akorát -5,5. Požadované údaje jsou fanfilcon A 45 %, H2O 55 %. Dá se použít jako náhrada Biofinity, i přes odlišené zakřivení a průměr (8.6 a 14.0) či Topvue (zakřivení 8.6 a průměr 14.2)? Nebo je jistější použít Avaira Vitality se stejnými hodnotami? Díky

    Odpovědět
    • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

     Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Takto na dálku je však těžké určit, zda Vám jiný průměr a jiné zakřivení budou vyhovovat. Průměr hraje důležitou roli v usazování čočky na rohovku – průměr, který je menší, než je průměr rohovky, může být problematický, naopak velký průměr může činit potíže při nasazování čoček do oka nositelům s užší oční štěrbinou. Zakřivení kontaktních čoček odpovídá „zakřivení oka“ a mělo by co nejvíce kopírovat zakřivení rohovky, které vám změří oční lékař. Pokud zvolíte čočky se špatným zakřivením, může se stát, že Vám čočka bude špatně sedět. Může Vás dřít nebo naopak Vám bude na oku „plavat“. Rozhodně tedy doporučuji návštěvu očního lékaře, který Vám změří všechny parametry, doporučí vhodný typ čoček pro Vás a poskytne Vám zkušební pár. Záleží totiž také na ostatních parametrech jako je materiál, propustnost pro kyslík nebo obsah vody. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám poté nebudou správně sedět a vyhovovat. Děkuji za pochopení.

     Odpovědět
 • Ilona A.

  Dobrý den, jakým druhem čoček lze nahradit Switch Joy 1 day? Parametry: BC 8,6 DIA 14,1 -2.00. Předem děkuji za odpověď. Adámková

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Switch Joy 1 day je privátní značka optiky. Pro posouzení o jaké originální čočky se jedná, bych potřebovala vědět více (materiál čoček, obsah vody a propustnost pro kyslík). Děkuji za pochopení a přeji příjemný den. Katka

   Odpovědět
   • Brano

    Dobry den, hladam nahradu pravdepodobne za rovnake cocky Switch Joy 1 Day, BC 8,6 DIA 14,1 silicon-hydrogel, 56% voda, 44% somofilcon A, -1.00 dioptrie, s blokovanim UV (vyrobca uvedeny na obale je CooperVision). Dakujem. Brano

    Odpovědět
    • Kateřina Pazdziorová VašeČočky.cz

     Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Ráda bych Vás požádala, abyste nám zaslal fotografii čoček na emailovou adresu info@vaseocky.cz. Děkuji předem za Vaši odpověď, Káťa.

     Odpovědět
 • Adéla

  Dobrý den, já bych se chtěla zeptat jestli existuje i nějaká alternativa k čočkám Switch Once, nebo jestli se také dají nahradit třeba Cooper Vision Proclear 1 day? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Eva Varganová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Dle mého názoru jsou čočky Switch Once také privátní značkou optiky. Pro posouzení o jaké originální čoky se jedná, bych potřebovala vědět více informací o čočkách, jako veškeré parametry (zakřivení, průměr, dioptrie), periodu výměny, materiál čoček, obsah vody a propustnost pro kyslík. Děkuji za pochopení a přeji příjemný den. Eva

   Odpovědět
   • Adéla

    Dobrý den, jedná se o čočky jednodenní, a já nosím ne levém oku -1.75 a na pravém -1.50, zakřivení 8,4 a průměr 14,2. Obsah vody by měl být 54% a materiál, pokud správně chápu krabičku stenfilcon A, o propustnosti kyslíku nic napsáno nevidím (jen u materiálu stenfilcon A je napsáno 46% pokud by to mohlo něco znamenat). Děkuji za odpověď. Adéla

    Odpovědět
 • Jana

  Dobrý den, používám čočky switch comfort 8.6 14.2 -3.00 píšete, že jsou stejné jako čočky Cooper Vision Proclear. Je tedy stejné zakřivení i dioprie jako u switch comfort? A můžu si je rovnou objednat? I když používam switch comport po kterém by němělo být suché oko tak stejně je. Nebo by jste mi dopouřučili jiné?

  Odpovědět
  • Eva Varganová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Mnoho sítí očních optik prodává kontaktní čočky pod svým vlastním jménem (privátní značkou). Od originálních čoček se liší pouze obalem. Switch Comfort odpovídají originálnímu balení čoček Proclear Compatibles Sphere. Níže přikládám odkaz pro snadné objednání čoček. https://www.vasecocky.cz/proclear.html Děkuji za pochopení a přeji příjemný den. Eva

   Odpovědět
 • Šárka U.

  Dobrý den. Našla jsem tady snad všechny běžné alternativy k čočkám Cooper Vision kromě čoček multifokálních. Když jsem se na multifokální čočky Switch ptala na prodejně v Mostě, bylo mi sděleno, že jsou pouze na objednávku, ale za cenu téměř dvojnásobnou než-li jsou orig.Biofinity Multifocal. Můžete mě prosím informovat,zda jsou Switch čočky také multifokální a pokud ano, kolik skutečně stojí? Děkuji.

  Odpovědět
  • Eva Varganová VašeČočky.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Mnoho sítí očních optik prodává kontaktní čočky pod svým vlastním jménem (privátní značkou). Od originálních čoček se liší pouze obalem. Pro identifikaci originálního balení mi prosím zašlete více informací ohledně čoček (přesný název, parametry – dioptrie, zakřivení, průměr, adice, materiál, obsah vody, případně propustnost pro kyslík). Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji příjemný den. Eva

   Odpovědět

Další 4 komentáře

Údaje označené * jsou povinné

Nenechte si ujít novinky ze světa usměvavých čoček!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.