Black Friday prodloužen! Využijte slevy až do 35 %!

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Protože si rádi hrajeme (výstava je z části interaktivní) a na výstavě nechybí ani náš pomyslný chlebodárce – slavný Otto Wichterle, který vyrobil první kontaktní čočky pomocí dětské stavebnice Merkur – velice rádi jsme přijali nabídku podporovat tuto výstavu.O výstavě Vynálezci a vynálezy

aneb čeští vynálezci a objevitelé v Národním muzeu

Na výstavě se vám představí významní i opomíjení vynálezci a objevitelé, jejichž společným jmenovatelem je úzká vazba na české země. Seznámíte se s pestrými osudy více než 20 osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla evropského i světového významu. Zkuste si sami tipnout, o které „velikány ducha“ půjde. Prezentované vynálezce najdete v mnoha oborech lidské činnosti – např. v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách.

Na své si přijdou i milovníci kuriózních a absurdních výtvorů. Možná vás překvapí, kolik předmětů z běžného života je českého původu. Některé vynálezy si můžete prohlédnout v originále, u jiných zase pomocí různých interaktivních modelů a her vyzkoušet princip, na kterém fungují. Pro děti i hravé a zvídavé dospěláky jsou připraveny životopisné komiksy třinácti osobností a hra na vědce – jak jinak se lépe vcítit do života vynálezce, než si osobně zakusit všechny nástrahy osudu, které vědci jeho bádání znepříjemňovaly, nebo naopak přispěly ke zdárnému konci.

Kdoví, třeba i vám se podaří získat Nobelovu cenu!

Chcete se o výstavě dozvědět víc? Navštivte stránky Národního muzea nebo přímo výstavy Vynálezci a vynálezy.

Výstava probíhá od 27. 9. 2011 do 30. 4. 2012