800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Protože si rádi hrajeme (výstava je z části interaktivní) a na výstavě nechybí ani náš pomyslný chlebodárce – slavný Otto Wichterle, který vyrobil první kontaktní čočky pomocí dětské stavebnice Merkur – velice rádi jsme přijali nabídku podporovat tuto výstavu.O výstavě Vynálezci a vynálezy

aneb čeští vynálezci a objevitelé v Národním muzeu

Na výstavě se vám představí významní i opomíjení vynálezci a objevitelé, jejichž společným jmenovatelem je úzká vazba na české země. Seznámíte se s pestrými osudy více než 20 osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla evropského i světového významu. Zkuste si sami tipnout, o které „velikány ducha“ půjde. Prezentované vynálezce najdete v mnoha oborech lidské činnosti – např. v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách.

Na své si přijdou i milovníci kuriózních a absurdních výtvorů. Možná vás překvapí, kolik předmětů z běžného života je českého původu. Některé vynálezy si můžete prohlédnout v originále, u jiných zase pomocí různých interaktivních modelů a her vyzkoušet princip, na kterém fungují. Pro děti i hravé a zvídavé dospěláky jsou připraveny životopisné komiksy třinácti osobností a hra na vědce – jak jinak se lépe vcítit do života vynálezce, než si osobně zakusit všechny nástrahy osudu, které vědci jeho bádání znepříjemňovaly, nebo naopak přispěly ke zdárnému konci.

Kdoví, třeba i vám se podaří získat Nobelovu cenu!

Chcete se o výstavě dozvědět víc? Navštivte stránky Národního muzea nebo přímo výstavy Vynálezci a vynálezy.

Výstava probíhá od 27. 9. 2011 do 30. 4. 2012

Nenechte si ujít novinky ze světa
usměvavých čoček!

ShopRoku

VISA

VISA Electron

Mastercard

Maestro

PayPal

Benefit Plus

ISIC

Sphere card

Asociace pro elektronickou komerci

Ověřeno zákazníky Heuréka

Ray Ban Reseller

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.