Přihlášení

Máte suché oči? Kapejte si do očí s námi

Není kapka, jako kapka!

Pálí vás oči, řežou, jsou unavené a máte pocit písku v očích, i když pláž je tisíce kilometrů daleko. Syndrom suchého oka je charakterizován očními příznaky a změnou očního povrchu, které jsou vyvolány nestabilitou slzného filmu. Porušený slzný film si neplní dostatečně své funkce. Dojde ke změnám na spojivce a rohovce. A to jsou důvody vašeho nepohodlí.

Rizikových faktorů pro vznik syndromu suchého oka je vážně mnoho.

Prvním faktorem je zevní prostředí. Žijeme v uspěchané době, kde od rána koukáme do mobilu, řídíme v dopravní špičce, pracujeme na počítači, sedíme v zakouřené kavárně a odpočíváme u zapnuté televize. Často se pohybujeme v uměle vytopených nebo klimatizovaných prostorách, kde je velmi suchý vzduch. Naše oči jsou namáhány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pokud nosíte brýle, nebo kontaktní čočky, můžou Vaše oči pocítit únavu ještě mnohem více.

Rizikem jsou i některá onemocnění jako cukrovka, revmatické choroby, kolagenózy, onemocnění štítné žlázy, infekční nemoci a mnoho dalších. Lékově podmíněné snížení tvorby slz (hyposekreci), mohou mít na svědomí mnohé lékové skupiny (diuretika, betablokátory, cytostatika a další). V praxi syndromem suchého oka také trpí často ženy, které užívají prostředky proti otěhotnění v tabletách, nebo v průběhu menopauzy.

Rizikem jsou také poruchy postavení víček. Faktorů je opravdu mnoho. Pro úspěšnou léčbu je důležitá také správná hygiena očních víček, zmírnění stresu, úprava podmínek okolního prostředí, ale i zdravý životní styl s dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu a správným pitným režimem.

Existuje naštěstí i první pomoc při vzniku nepříjemného pocitu suchého oka a to jsou oční kapky!

Nejsou kapky jako kapky.

Naše oční kapky jsou příjemné a po jejich použití pocítíte téměř okamžitou úlevu od suchých a namáhaných očí a Váš zrak bude ostřejší.

I když budete mrkat sebevíc, nebo se Vám zalesknou oči dojetím, neulevíte a nezvlhčíte Vaše oči dostatečně. Proto až si příště promnete oči s pocitem, že „už je to tu zase“ zkuste některé z těchto očních kapek, které Vašim očím zaručeně uleví.

 • Oční kapky Optive. Jsou to nové unikátní oční kapky s dvojím účinkem a dlouhotrvajícím komfortem. Oční kapky Optive pomáhají od pocitu sucha, podráždění a únavy očí v klimatizovaných místnostech, při práci s počítačem, při sledování televize, v prašném a zakouřeném prostředí, při jízdě autem, v letadle atd..Optive lze kapat do očí i při nasazených kontaktních čočkách všech typů.
 • Zvlhčující oční kapky Systane Balance poskytují dlouhodobou úlevu od pocitu suchosti v očích. Systane Balance 10 ml obsahují jedinečný gelovitý a zvlhčující systém, který se přizpůsobuje individuálnímu slznému filmu každého člověka. To zajišťuje optimální účinek a úlevu pro všechny uživatele.
 • Hyabak 0.15% gtt. 10ml jsou zvlhčující a lubrikační kapky pro citlivé oči. Poskytují okamžitý komfort během dne.
 • HYLO-CARE je určen zejména pro zvlhčení očního povrchu při pobytu v suchém, klimatizovaném prostředí, po působení větru a slunce nebo pro úlevu na konci dlouhého dne, kdy oči můžou pálit, svědit nebo jsou unavené. Kapičky neobsahují konzervační látky ani fosfáty.

Pokud patříte mezi nositele kontaktních čoček, kteří musí dbát zvýšené pozornosti při výběru z hlediska konzervačních látek, i pro Vás máme v nabídce oční kapky, které Vám budou vyhovat. Nabídku najdete ve speciální kategorii oční kapky bez konzervantů.

 • Tears Again je revoluční oční sprej s lipozomy a vitamíny A + E. Je určený k léčbě a zmírnění podrážděných suchých očí, při napětí v očních víčkách, pocitu cizího tělesa, pálení a svědění očí. Tears Again stabilizuje lipidovou vrstvu slzného filmu, reguluje a zlepšuje zvlhčení povrchu oka a očních víček.
 • Similasan Červené oči jsou sterilní oční kapky, které uleví od nepříjemného podráždění očí. Díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a v kombinaci s výtažky z léčivých bylin světlíku lékařského a minerálů, zklidní červené, slzící a podrážděné oči.

Oční kapky vhodné pro zvlhčení oka najdete ve speciální kategorii Zvlhčující kapky.

Ostřejší zrak a příjemné vidění přejí VašeČočky.cz :)

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

Žádný dotaz...

Údaje označené * jsou povinné

Přečtěte si také…

Čočky za volantem – na silnici i bez brýlí

„Brýle nutné“ – notoricky známý nápis už na řidičských průkazech nového typu nenajdeme.

Celý článek

Jaké jsou druhy roztoků a jak s nimi zacházet?

Jako nositel kontaktních čoček už máte v lecčem jasno. Ale kdo se má vyznat v tolika roztocích na trhu?

Celý článek

Pět pravidel, které zbaví oči únavy

Neustále se rozvíjející technologie způsobují, že naše oči si potřebují čím dál tím víc odpočinout od zářících monitorů.

Celý článek

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

VašeČočky na Twitteru

 • 🎁🎁Zdarma pro vás do 2. května: Roztok, umělé slzy nebo stylový dárek pro dámy?🎁🎁 https://t.co/LtUFe5HnE5 #zdarma… https://t.co/QQgicWT6PL před 20 hodinami
 • ☀ Sluneční brýle jako luxusní doplněk na léto. ☀ https://t.co/I5sKQdja7s #slunce #leto #slunecnibryle #vasecocky https://t.co/zDZFP4g0SF před jedním dnem
 • 🎁🎁Zdarma jen dnes: Velký i malý, vždy praktický. Dárek pro všechny! 🎁🎁 https://t.co/CcqpwdydoZ #darek #zdarma… https://t.co/RwGmLEVBDp před 2 dny
 • 👀Jakou značku si vyberete vy? 👀❓ https://t.co/TmT0GHk3N7 … #slunecnibryle #slunce #leto #vasecocky https://t.co/OcgzkCpM5E před 3 dny
 • 👀🎁Zdarma k nákupu: Roztok, kapky, krém. Jen do neděle!🎁👀 https://t.co/2GvCYn0kWw #darek #roztok #kapky #krem… https://t.co/jsreJMYvON před 8 dny

Sledujte náš Twitter @VaseCocky.

VašeČočky na Facebooku