Přihlášení

Halloweenské čočky - co při nošení dělat a co ne

Najít nejvhodnější halloweenské kontaktní čočky, které výborně doplní váš kostým není těžké. Náročnější může být zvolit vhodné čočky, které jsou na toto použití určené tak, aby vás jejich nošení nepřivedlo k lékaři. Protože je prevence lepší jak léčba, máme pro vás pár tipů, jak se správně starat o zrak při nošení halloweenských čo­ček.

Co nedělat

Při nošení kontaktních čoček existuje několik pravidel, které musíte striktně dodržovat. Jsou to:

 • Nesdílejte vaše kontaktní čočky s kamarády, rodinnými příslušníky — s nikým. Odborníci radí, že společné používání čoček více nositeli zvyšuje riziko onemocnění zraku a také vzniku vředů rohovky. Kontaktní čočky jsou věci osobní, stejně jak zubní kartáček nebo spodní prádlo.
 • Nepřenášejte kontaktní čočky. Váš oční lékař nebo kontaktolog vás bude o správné době nošení čoček informovat. Jestliže máte pochybnosti, postupujte podle pokynů výrobce.
 • Neřiďte s halloweenskými kontaktními čočkami. Bláznivé čočky, které překryjí vaší zorničku, snižují kvalitu vidění, takže jestli je máte nasazené nedoporučujeme řídit automobil.
 • Neusínejte s nasazenými čočkami. Jestliže s čočkami usnete, v oku se můžou různě pohybovat a způsobit podráždění a nejhorší varianta – trvalé poškození zraku.
 • Roztok nedolívejte . Používejte pouze čerstvý dezinfekční roztok na kontaktní čočky – nikdy v pouzdře nemíchejte čerstvý roztok se starým nebo používaným roztokem.
 • Nedovolte laku na vlasy a jiné kosmetice přijít do kontaktu s čočkami.
 • Nenakupujte čočky kdekoliv jen proto, že jsou levné – můžete riskovat poškození zraku! Je lepší koupit nebo objednat čočky od autorizovaného prodejce.


Pamatujte: Jestliže zapomenete a usnete s čočkami, poraďte se s očním lékařem a nechejte si vyšetřit zrak co nejdřív.

Možná si myslíte: „Woow, to je příliš hodně pravidel a opatrnosti.“ A máte pravdu. Je však lepší být opatrný, než mít zničenou halloweenskou párty nebo zrak, jak jsme už zmiňovali.

Už teda víme, co nedělat, teď se zaměřme na zábavnější část. Pojďme se podívat na to, co s čočkami naopak dělat můžeme.

Co dělat

 • Vybrat perfektní motiv barevných čoček, dioptrických nebo nedioptrických.
 • Udělejte skvělý dojem a vyberte si úžasný kostým. Tady najdete inspiraci pro výběr kostýmu a make-upu , který vám pomůže.
 • Nezapomeňte mrkat. Pravidelné a úplné mrkání vám pomůže udržet kontaktní čočky zvlhčené a čisté. 2
 • Vždy nasazujte čočky před líčením & vyndejte před odlíčením.
 • Okamžitě čočky vyndejte, pokud máte oči podrážděné, cítíte nepohodlí nebo bolest.

  Užijte si Halloween, dávejte na sebe pozor, bavte se a sdílejte s námi fotky. Za každý obrázek, který budete sdílet, dostanete odměnu!

Reference
1 — Centers for Disease Control and Prevention
2 — University of Iowa Hospitals and Clinics

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Komentáře

 • Lenka V.

  Zdravíčko,čočky,které jsem si u Vás objednala,jak dlouho mi vydrží?A v čem je uchovávat?Můžu v původním roztoku?

  Odpovědět
  • Andrea Glitta VašeČočky.cz

   Dobrý deň,

   ďakujem za Vašu správu. FUN kontaktní čočky (2 čočky) – nedioptrické sú určené na ročnú periódu výmeny – používať ich môžete pri správnej starostlivosti až jeden rok od otvorenia blistru s nimi, balenie je nutné využiť pred skončením expiračnej doby. Keď kontaktné šošovky nepoužívate, je nutné ich mať uložené v puzdre a roztoku, ktoré je nutné si zaobstarať – nie je možné uchovávať šošovky v blistri a roztoku, v ktorom boli dodané. Roztok v puzdre a tiež samotné puzdro je nutné pravidelne meniť – puzdro približne raz za mesiac, maximálne však každé tri mesiace, roztok podľa odporúčania špecialistu či podľa informácií v návode konkrétneho roztoku na šošovky. Prajem Vám pekný deň. Andrea

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty