800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Časté otázky: Kontinuální čočky

Položte jakoukoliv otázku týkající se kontaktních čoček. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Přidat dotaz


Jsou kontinuální konktaktní čočky šetrné pro oči?

Dotaz: Chci se zeptat, jaký máte názor na čočky, které se nemusejí na noc vyndavat? Neničí to oči?

Odpověď: Kontaktní čočky, které nemusíte na noc vyjímat – kontinuální kontaktní čočky, mají své výhody. Například v situacích, kde jsou stížené hygienické podmínky, pro manipulaci s klasickými čočkami. Zdravé nošení kontaktních čočkek vyžaduje dodržování určitých zásad a u kontinuálních čoček to platí dvojnásobně. Proto bych doporučoval, pokud to situace dovolí, alespoň po 3–4 dnech čočky na noc vyjmout a dbát pravidelných kontrol očí u Vašeho kontaktologa. Pokud zásady správného používání budte dodržovat a pravidelně budete docházet na kontroly, nemusíte se bát, že by vám kontaktní čočky poškodily oči.


Purevision nebo Biofinity?

Dotaz: Dobrý den, nosím asi 3 roky kontaktní čočky PureVision, minuly tyden jsem byla na přeměření zraku a kontaktolog mi doporucil cocky Biofinity, i když ja jsem s cockami Pure vision nemela zadne problemy. Mam ted zkusebni cocky Biofinity a jaksi v nich nevidim zadny rozdil! O prazdninach odletam na 3 mesice do zahranici na brigadu a chtela bych vedet zdali bych si mela radeji poridit cocky biofinity ktere obsahuji o 12% vice vody nez cocky PV. a ktere cocky jsou vhodnejsi pro kazdodenni noseni, kazdodeni koupani v bazenu i v mori. dekuji za odpoved

Odpověď: Oboje jmenované čočky patří k velmi dobrým. Pokud Vám kontaktolog doporučil Biofinity, nejspíš k tomu měl důvod. Co bych Vám však rozhodně nedoporučoval, je koupání v těchto čočkách. Ať v bazénu, tak v moři. Riskujete kontaminaci čoček a infekci. K tomuto účelu jsou podmínečně vhodné jednodení čočky, které večer zahodíte.


Jsou i jiné varianty ke kontaktním čočkách Air Optix Night & Day?

Dotaz: Nosím kontaktní čočky Air Optix Night and day, tedy měsíční, s nočním užíváním. Jsem s nimi spokojená, přesto mě zajímá, zda i jiná firma takové vyrábí, prosím u vedení ceny. Na obou očích mám stejné dioptrie 1,5, zakřivení 8,6, vidím špatně do dálky.

Odpověď: Kontaktních čoček pro kontinuální nošení, existuje celá řada. Ovšem, změnit jen tak typ čoček bez přeaplikace, je rizikové, proto Vám takto po internetu nemohu doporučit jiný vhodný typ kontinuálních čoček. Pokud byste stála o změnu, navštivte Vašeho kontaktologa a vhodné čočky s ním konzultujte.


Mám při volbě kontaktních čoček vždy poslechnout radu kontaktologa?

Dotaz: Před týdnem jsem navštívila očního kontaktologa, kvůli přeměření očí a ten mi pověděl, že používám nevhodné kontaktní čočky PureVision (sami distribuují pouze Ciba Vision), a doporučil mi Air Optix Night & Day, což je ta skoro nejdražší varianta. Co jsem si pročetla po internetu – oboje a dokonce i levnější Air Optix jsou kontaktní čočky ze stejného materiálu – výrazně se liší pouze v propustnosti kyslíku. Kontaktní čočky nosím nepřetržitě, ale každý asi čtvrtý den je na noc vyndám.

Ráda bych věděla, jestli je nutné vyměnit značku, na kterou jsem byla zvyklá. Či jestli bych klidně mohla užívat kontaktní čočky Air Optix, které jsou z těchto tří variant nejlevnější.

Odpověď: Kontaktní čočky Pure Vision jsou určené pro kontinuální nošení. Pokud tedy není jiný důvod pro změnu, můžete tyto čočky dále používat.


Mohu začít nosit kontinuální kontaktní čočky?

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat – hodilo by se mi nosit kontinuálni kontaktní čočky, mám naměřeno zakřivení 8,6, ale diametr 14,2 – bohužel nemohu najít čočky, které by splňovaly tyto parametry – nejbližší je průměr 14,0 – myslíte, že by bylo možné je použít?

Odpověď: I při zdánlivé banalitě, jakou se zdá být změna typu kontaktních čoček, je nutná takzvaná přeaplikace. Čili (kromě zaučení manipulace s čočkami) stejný postup, jako u Vašich prvních čoček. Proč je to nutné? Při návštěvě kontaktologa máte vždy možnost se poradit o nejlepší variantě, několik variant přímo vyzkoušet a především mikroskopicky zkontrolovat posazení čočky na oku. Pak odcházíte s jistotou, že jste vybrala tu nejlepší variantu.


Kontinuální kontaktní čočky

Dotaz: Dobrý den, v první řadě bych Vám chtěl pochválit zdařilé stránky a Vaši přívětivost k uživatelům. Jelikož nosím čočky skoro pořád, zajímaly by mne kontinuální kontaktní čočky. Můj optik mi nic takového nenabídl a já dosud žil v domnění že tyto čočky jsou velmi drahé – a nyní koukám, že jsou levnější než ty, které momentálně používám. Nikdy jsem neměl problémy s pálením, v čočkách někdy i přespím a nosím je druhý den bez vyjmutí, ačkoli k tomu nejsou určeny. Problémy ale nemám. Mám Acuvue Advance. Zajímalo by mě, jaké jsou zkušenosti uživatelů kontinuálních čoček – vše co je někde psáno nemusí být pravda. Také by mě zajímalo, jestli se kontinuální čočka při vyndavání lehčeji poruší než normální dvoutýdenní. Myslíte, že by pro mě byly kontinuální čočky vhodné? Problémy jsem nikdy neměl, čočky nosím každý den a na operaci jsem ještě nezpůsobilý. Ještě jsem chtěl vědět – mám kartu v jedné optice, platil jsem 300 Kč za to a bylo mi řečeno, že od této chvíle mám kontroly zdarma. Sem povinen si u nich objednávat čočky?

Odpověď: Používání kontinuálních kontaktních čoček by pro Vás bylo patrně lepším řešením, než přenášení čoček určených na kratší dobu. Rozhodně si však nekupujte kontinuální čočky bez kontrolní aplikace u kontaktologa. To, že Vám kontaktní čočky nezpůsobují žádné subjektivní obtíže, i přesto, že je přenášíte, neznamená, že k určitým vážným změnám na Vašich očích nedochází. Při každodenním používání kontaktních čoček dbejte na pravidelné kontroly po 6ti měsících.

Kontinuální kontaktní čočky nejsou náchylnější k natržení, než ostatní silikonhydrogelové čočky. Manipulace s nimi bude podobná, jako s Vašimi Acuvue Advance. Je pouze na Vašem rozhodnutí, kde si kontaktní čočky pořídíte. Pokud si je však koupíte přes internet, nečekejte, že Vám oční optika poskytne kontrolu zdarma. Opačně, řada optik nabízí svým zákazníkům tyto služby zdarma, pokud si kontaktní čočky u nich pravidelně objednávají. Má to i další výhody – častější návštěvy očního optika vedou k pravidelnějším kontrolám (nákup přes internet svádí k odkládání kontrol – „vždyť žádné potíže nepociťuji“), také případné reklamace kont. čoček lze řešit obratem.

Jistě máte spočítané, co Vás vyjde výhodněji, zda odebírat čočky v optice a mít kontroly zdarma, nebo je kupovat na internetu a kontroly platit zvlášť. Bylo by fér o Vašem rozhodnutí, jak si chcete čočky pořizovat, Vašeho optika informovat.

Solidní optik se na Vás rozhodně zlobit nebude, určitě si bude vážit Vaší důvěry, pokud k nim budete docházet na kontroly.


Přespávání v kontaktních čočkách Biofinity

Dotaz: Zkusila jsem v čočkách Biofinity párkrát přespat a v pohodě. Myslíte si, že si tím můžu ublížit?

Odpověď: Kontaktní čočky Biofinity jsou vhodné ke kontinuálnímu nošení. Při dodržení všech zásad bezpečného používání kontinuálních čoček si neublížíte. Dbejte rovněž na pravidelné kontroly u Vašeho kontaktologa (každých 6 měsíců).

Nenechte si ujít novinky ze světa
usměvavých čoček!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.