800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Pro média

Jsme největší český e-shop s kontaktními čočkami. Kromě toho, že čoček hodně prodáme, jim také dobře rozumíme. Pokud chystáte téma, které se zrakem a kontaktními čočkami souvisí, prosíme bez váhání nám napište :)

Lucie Bednářová
lucie.bed@gmail.com

Fotky v tiskové kvalitě

Galerii průběžně aktualizujeme a najdete ji na FlickruVelkou fotku stáhnete jednoduše. Když si požadovaný obrázek rozkliknete, vpravo dole uvidíte podtrženou šipku dolů. Na tu klikněte a vyberte Original.
Pokud by Flickr požadoval přihlášení, klikněte v registračním okně dole na odkaz „sign-in“ a použijte prosím jméno: nejsmeagentura a heslo: velkefotky. Nebo nám napište, pomůžeme obratem.

Hotové materiály

Řadu témat máme zpracovaných, tyto texty jsou vám plně k dispozici. Samozřejmě budeme rádi, pokud budete moci VašeČočky.cz v článku zmínit.
Nenašli jste téma, ke kterému potřebujete informace? Řekněte nám o tom.
Abychom měli garanci správnosti poskytnutých informací, spolupracujeme se zkušeným optometristou Danem Szarvasem.

Kdo může nosit kontaktní čočky a jaké si vybrat?
Tisková zpráva ve wordu

Na kolik ročně vyjdou kontaktní čočky
Tisková zpráva ve wordu Infografika

5 největších hříchů, které páchají nositelé kontaktních čoček
Celý text

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Celý text

Jak na líčení s kontaktními čočkami
Celý text

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Tisková zpráva ve wordu

Jak lépe pečovat o oči a co dělat na podzim a v zimě
Celý text

Druhy kontaktní čoček
Celý text

Nasazování a vyjímání kontaktních čoček
Celý text (včetně videa)

Jak vybrat roztok na čočky
Celý text

Kontaktní čočky a zvířata
Celý text

Jak je to s přenášením čoček?
Celý text

Co se stane, když v čočkách usnu?
Celý text

Čočky a voda
Celý text

Opalování a oči
Celý text

Trénink očí
Celý text

Potraviny pro zdravé oči
Celý text

Druhy barevných kontaktní čoček
První text
Druhý text

Jak budou vypadat oči s barevnými čočkami?
Celý text

Jak se ubránit ječnému zrnu
Celý text

Tiskové zprávy

Měňte svůj pohled podle nálady. Barevné čočky se hodí do práce i na Halloweena
Praha, 31. srpna 2016 – Věděli jste, že pomocí různých druhů barevných kontaktních čoček můžete dosáhnout nejrůznějších efektů? Barevné čočky dovedou vaše oči opticky zvětšit a rozzářit, částečně nebo zcela změnit barvu duhovky a dokonce proměnit váš pohled k nepoznání. Očima šelmy, upírky nebo tajemné elfky můžete oslňovat třeba už na letošní halloweenské party!
Celá tisková zpráva ke stažení

5 příznaků, že trpíte oční vadou
Praha, 27. července 2016 – Více než 60 % Čechů trpí nějakou oční vadou. Ne všichni o tom vědí, často totiž příznaky přisuzujeme úplně jiným příčinám. Tady je 5 příznaků, které mohou signalizovat, že možná máte oční vadu:
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, kterými si kazíte oči a nevíte o tom
Praha, 27. července 2016 – Oči máme jen jedny, o to víc je potřeba o ně pečovat. Toto jsou každodenní chyby, kterými možná svému zraku úplně zbytečně ubližujete:
Celá tisková zpráva ke stažení

Děti a zdravé oči: Jak začít nový školní rok se správnými návyky
Praha, 27. července 2016 – Po prázdninách přichází podzim a s ním i zvýšená zátěž pro oči. Méně denního světla, dlouhé hodiny strávené nad učením a u počítače, mobilu či tabletu… Co můžete jako rodiče udělat pro to, aby se vašim dětem oči zbytečně nekazily? Naučte školáky jednoduché návyky, jak o oči pečovat před nástupem do školy, během vyučování, psaní úkolů i při tělocviku a na kroužcích.
Celá tisková zpráva ke stažení

VašeČočky.cz a Brexit: Slabá libra nás znevýhodňuje oproti lokálním hráčům
Praha, 30. června 2016 – Britské rozhodnutí o vystoupení z EU má přímé dopady i na české firmy podnikající v Británii. Aktuálně především kvůli propadu kurzu libry. Jednou z nich je největší český e-shop s kontaktními čočkami VašeČočky.cz, který působí ve 14 evropských zemích a v Británii podniká pod značkou Lentiamo.
Celá tisková zpráva ke stažení

Češi a péče o oči? Mohlo by to být výrazně lepší
Praha, 29. června 2016 – Dnešní medicína umí nahradit spoustu porouchaných „součástek“. Jsou ale takové, které se vyměnit nedají a o to více bychom se o ně měli starat. Pokud jde o Čechy, jedním z nejvíce zanedbávaných, a přitom těžko „opravitelných“ orgánů jsou oči. Češi nechodí pravidelně na preventivní prohlídky, trpí neodhalenými očními vadami a kupují si čočky bez konzultace s odborníkem, ukazují údaje největšího e-shopu s kontaktními čočkami VašeČočky.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

V létě dostávají oči zabrat. Jak tomu zabránit?
Praha, 7. června 2016 – Koupání v moři, opalovačka, venkovní sporty a samozřejmě cestování. Přesně kvůli těmto aktivitám se celý rok těšíme na léto. Méně z nich jásají naše oči, pro které mohou znamenat nemalé riziko. Stačí ale dodržet pár základních zásad letní péče, aby nám prázdniny žádné problémy s očima nekazily.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, které potřebujete, pokud berete kontaktní čočky na dovolenou
Praha, 26. dubna. 2016 – Blíží se léto a s ním doba cestování, návštěv u babičky či festivalů. Pokud nosíte kontaktní čočky, je jasné, že máte při balení úkol navíc. Na co myslet a co všechno si přibalit, abyste si dovolenou užili bez komplikací?
Celá tisková zpráva ke stažení

Na kolik vyjdou kontaktní čočky?
Praha, 5. dubna 2016 – Jedním z častých argumentů, proč nevyměnit brýle za kontaktní čočky, bývá cena. Respektive zkreslené představy o ceně čoček. Na kolik peněz tedy nošení kontaktních čoček vlastně vyjde, jaké jsou varianty a jak si stojí čočky ve srovnání s brýlemi?.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nudné pouzdro na kontaktní čočky? To ne!
Praha, 9. března 2016 – Zažít nudu? Jó, to vadí. Naštěstí i tak všednodenní věc, jakou je nošení kontaktních čoček, se dá udělat zábavnější. Zařídí to veselá pouzdra nejrůznějších barev a tvarů, která fungují jako zlepšovač nálady i jako stylový doplněk. Veselé cestovní sady na kontaktní čočky obsahují pouzdro na čočky, lahvičku na roztok, pinzetu a zrcátko. V e-shopu VašeČočky.cz je koupíte za 109 Kč.
Celá tisková zpráva ke stažení

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Praha, 9. února 2016 – Zimní období je pro oči náročné, ať už vidíte jako ostříž nebo ne. To ale neznamená, že si zimní radovánky, jako je třeba saunování nebo lyžování, nemůžete užít. Stačí vědět, v čem spočívají jejich největší nástrahy a jak na ně vyzrát.
Celá tisková zpráva ke stažení

Kdo může nosit kontaktní čočky? Více než 90 % lidí s oční vadou
Praha, 12. ledna 2016 – Tak jako o všem, i o čočkách kolují mezi lidmi různé mýty a „zaručené informace“. Věděli jste ale, že moderní kontaktní čočky jsou vhodné pro korekci různých očních vad u více než 90 % lidí? Jejich nošení je navíc čím dál pohodlnější. Nejčastější mýty o nošení čoček se rozhodli vyvrátit odborníci z největšího českého obchodu s kontaktními čočkami VašeČočky.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Podívejte se na svět jinýma očima. Barevné čočky jsou v kurzu
Praha, 30. listopadu 2015 – „Kéž bych tak měla modré oči místo zelených,“ přeje si nejedna žena. A protože každý chce to, co nemá, není divu, že barevné čočky jsou čím dál více oblíbené.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Praha, 18. listopadu 2015 – Ať už máte za sebou povedený večírek, nevyspali jste se kvůli plačícímu miminku nebo vás trápí alergie, nejspíš teď máte unavené a nateklé oči. Nejlepší je samozřejmě prevence, ale pokud už je pozdě, pak nezbývá než se pokusit zamaskovat následky. Ještě než vezmete do ruky make-up a korektor, vyzkoušejte pár méně obvyklých tipů pro svěží vzhled očí, které doporučují odborníci z VašeČočky.cz, největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

5+1 rada, jak na líčení s kontaktními čočkami
Praha, 26. října 2015 – Líčení a kontaktní čočky? Při dodržení základních zásad to není problém. V opačném případě hrozí, že make-up poškodí čočku nebo ještě hůř, podráždí oči. “Nejčastěji tak, že se malé kousky líčidel dostanou kvůli neopatrné manipulaci přímo do oka,” vysvětluje Daniel Szarvas, optometrista VašeČočky.cz, největšího českého obchodu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

3 + 5 tipů, jak na podzim a v zimě lépe pečovat o oči
Praha, 6. října 2015 – Stejně jako se staráme o zuby nebo o vlasy, i naše oči si zaslouží zvláštní péči. A v nadcházející podzimně-zimní sezóně to platí o to víc. Jak na to? Stačí si vypěstovat pár jednoduchých návyků, které vám pomohou předejít dvěma nejrozšířenějším očním neduhům: unaveným očím a syndromu suchého oka.
Celá tisková zpráva ke stažení

Lákají vás barevné čočky? Halloween je ideální záminka k tomu, je konečně vyzkoušet
Praha, 31. srpna 2015 – Nevydržíte dlouho se stejným účesem, rádi měníte styl líčení a vyžíváte se v originálních doplňcích? Pak je na čase vyzkoušet další krok: barevné kontaktní čočky. Že na novou barvu očí nemáte odvahu? Použijte Halloween (31. října) jako skvělou záminku to vyzkoušet. Dost možná se ztratíte v davu, protože před loňským Halloweenem prodal největší český e-shop s čočkami VašeČočky.cz tisíce extravagantních párů.
Celá tisková zpráva ke stažení

Logo ke stažení

O VašeČočky.cz

VašeČočky.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami s nejširší nabídkou ve střední Evropě. Sortiment zahrnuje všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, SofLens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po kosmetiku pečující o oči.
E-shop s ročním obratem 600 mil. Kč (2015) a 40 zaměstnanci sídlí v Praze a působí v 15 evropských zemích (ČR + Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Velká Británie, Francie, Španělsko, Itálie, Dánsko, Švédsko, Rumunsko, Řecko, Bulharsko, Belgie). Zákazníkům je k dispozici přes 1000 výdejních míst. www.vasecocky.cz

Další zajímavá čísla

  • 74 % kontaktních čoček se v Česku prodá přes internet (2015), v ostatních evropských zemích je tento podíl čtvrtina až třetina z prodaných čoček.
  • Přes 40 % Čechů vidí špatně.
  • Nejoblíbenější jsou v Česku měsíční kontaktní čočky, následují 14denní a denní čočky.

Nenechte si ujít novinky ze světa usměvavých čoček!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.