800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Pro média

Jsme největší český e-shop s kontaktními čočkami. Kromě toho, že čoček hodně prodáme, jim také dobře rozumíme. Pokud chystáte téma, které se zrakem a kontaktními čočkami souvisí, prosíme bez váhání nám napište :)

Lucie Bednářová
lucie.bed@gmail.com

Fotky v tiskové kvalitě

Galerii průběžně aktualizujeme a najdete ji na FlickruVelkou fotku stáhnete jednoduše. Když si požadovaný obrázek rozkliknete, vpravo dole uvidíte podtrženou šipku dolů. Na tu klikněte a vyberte Original.
Pokud by Flickr požadoval přihlášení, klikněte v registračním okně dole na odkaz „sign-in“ a použijte prosím jméno: nejsmeagentura a heslo: velkefotky. Nebo nám napište, pomůžeme obratem.

Hotové materiály

Řadu témat máme zpracovaných, tyto texty jsou vám plně k dispozici. Samozřejmě budeme rádi, pokud budete moci VašeČočky.cz v článku zmínit.
Nenašli jste téma, ke kterému potřebujete informace? Řekněte nám o tom.
Abychom měli garanci správnosti poskytnutých informací, spolupracujeme se zkušeným optometristou Danem Szarvasem.

Kdo může nosit kontaktní čočky a jaké si vybrat?
Tisková zpráva ve wordu

Na kolik ročně vyjdou kontaktní čočky
Tisková zpráva ve wordu Infografika

5 největších hříchů, které páchají nositelé kontaktních čoček
Celý text

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Celý text

Jak na líčení s kontaktními čočkami
Celý text

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Tisková zpráva ve wordu

Jak lépe pečovat o oči a co dělat na podzim a v zimě
Celý text

Druhy kontaktní čoček
Celý text

Nasazování a vyjímání kontaktních čoček
Celý text (včetně videa)

Jak vybrat roztok na čočky
Celý text

Kontaktní čočky a zvířata
Celý text

Jak je to s přenášením čoček?
Celý text

Co se stane, když v čočkách usnu?
Celý text

Čočky a voda
Celý text

Opalování a oči
Celý text

Trénink očí
Celý text

Potraviny pro zdravé oči
Celý text

Druhy barevných kontaktní čoček
První text
Druhý text

Jak budou vypadat oči s barevnými čočkami?
Celý text

Jak se ubránit ječnému zrnu
Celý text

Tiskové zprávy

Měňte svůj pohled podle nálady. Barevné čočky se hodí do práce i na Halloweena
Praha, 31. srpna 2016 – Věděli jste, že pomocí různých druhů barevných kontaktních čoček můžete dosáhnout nejrůznějších efektů? Barevné čočky dovedou vaše oči opticky zvětšit a rozzářit, částečně nebo zcela změnit barvu duhovky a dokonce proměnit váš pohled k nepoznání. Očima šelmy, upírky nebo tajemné elfky můžete oslňovat třeba už na letošní halloweenské party!
Celá tisková zpráva ke stažení

5 příznaků, že trpíte oční vadou
Praha, 27. července 2016 – Více než 60 % Čechů trpí nějakou oční vadou. Ne všichni o tom vědí, často totiž příznaky přisuzujeme úplně jiným příčinám. Tady je 5 příznaků, které mohou signalizovat, že možná máte oční vadu:
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, kterými si kazíte oči a nevíte o tom
Praha, 27. července 2016 – Oči máme jen jedny, o to víc je potřeba o ně pečovat. Toto jsou každodenní chyby, kterými možná svému zraku úplně zbytečně ubližujete:
Celá tisková zpráva ke stažení

Děti a zdravé oči: Jak začít nový školní rok se správnými návyky
Praha, 27. července 2016 – Po prázdninách přichází podzim a s ním i zvýšená zátěž pro oči. Méně denního světla, dlouhé hodiny strávené nad učením a u počítače, mobilu či tabletu… Co můžete jako rodiče udělat pro to, aby se vašim dětem oči zbytečně nekazily? Naučte školáky jednoduché návyky, jak o oči pečovat před nástupem do školy, během vyučování, psaní úkolů i při tělocviku a na kroužcích.
Celá tisková zpráva ke stažení

VašeČočky.cz a Brexit: Slabá libra nás znevýhodňuje oproti lokálním hráčům
Praha, 30. června 2016 – Britské rozhodnutí o vystoupení z EU má přímé dopady i na české firmy podnikající v Británii. Aktuálně především kvůli propadu kurzu libry. Jednou z nich je největší český e-shop s kontaktními čočkami VašeČočky.cz, který působí ve 14 evropských zemích a v Británii podniká pod značkou Lentiamo.
Celá tisková zpráva ke stažení

Češi a péče o oči? Mohlo by to být výrazně lepší
Praha, 29. června 2016 – Dnešní medicína umí nahradit spoustu porouchaných „součástek“. Jsou ale takové, které se vyměnit nedají a o to více bychom se o ně měli starat. Pokud jde o Čechy, jedním z nejvíce zanedbávaných, a přitom těžko „opravitelných“ orgánů jsou oči. Češi nechodí pravidelně na preventivní prohlídky, trpí neodhalenými očními vadami a kupují si čočky bez konzultace s odborníkem, ukazují údaje největšího e-shopu s kontaktními čočkami VašeČočky.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

V létě dostávají oči zabrat. Jak tomu zabránit?
Praha, 7. června 2016 – Koupání v moři, opalovačka, venkovní sporty a samozřejmě cestování. Přesně kvůli těmto aktivitám se celý rok těšíme na léto. Méně z nich jásají naše oči, pro které mohou znamenat nemalé riziko. Stačí ale dodržet pár základních zásad letní péče, aby nám prázdniny žádné problémy s očima nekazily.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, které potřebujete, pokud berete kontaktní čočky na dovolenou
Praha, 26. dubna. 2016 – Blíží se léto a s ním doba cestování, návštěv u babičky či festivalů. Pokud nosíte kontaktní čočky, je jasné, že máte při balení úkol navíc. Na co myslet a co všechno si přibalit, abyste si dovolenou užili bez komplikací?
Celá tisková zpráva ke stažení

Na kolik vyjdou kontaktní čočky?
Praha, 5. dubna 2016 – Jedním z častých argumentů, proč nevyměnit brýle za kontaktní čočky, bývá cena. Respektive zkreslené představy o ceně čoček. Na kolik peněz tedy nošení kontaktních čoček vlastně vyjde, jaké jsou varianty a jak si stojí čočky ve srovnání s brýlemi?.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nudné pouzdro na kontaktní čočky? To ne!
Praha, 9. března 2016 – Zažít nudu? Jó, to vadí. Naštěstí i tak všednodenní věc, jakou je nošení kontaktních čoček, se dá udělat zábavnější. Zařídí to veselá pouzdra nejrůznějších barev a tvarů, která fungují jako zlepšovač nálady i jako stylový doplněk. Veselé cestovní sady na kontaktní čočky obsahují pouzdro na čočky, lahvičku na roztok, pinzetu a zrcátko. V e-shopu VašeČočky.cz je koupíte za 109 Kč.
Celá tisková zpráva ke stažení

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Praha, 9. února 2016 – Zimní období je pro oči náročné, ať už vidíte jako ostříž nebo ne. To ale neznamená, že si zimní radovánky, jako je třeba saunování nebo lyžování, nemůžete užít. Stačí vědět, v čem spočívají jejich největší nástrahy a jak na ně vyzrát.
Celá tisková zpráva ke stažení

Kdo může nosit kontaktní čočky? Více než 90 % lidí s oční vadou
Praha, 12. ledna 2016 – Tak jako o všem, i o čočkách kolují mezi lidmi různé mýty a „zaručené informace“. Věděli jste ale, že moderní kontaktní čočky jsou vhodné pro korekci různých očních vad u více než 90 % lidí? Jejich nošení je navíc čím dál pohodlnější. Nejčastější mýty o nošení čoček se rozhodli vyvrátit odborníci z největšího českého obchodu s kontaktními čočkami VašeČočky.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Podívejte se na svět jinýma očima. Barevné čočky jsou v kurzu
Praha, 30. listopadu 2015 – „Kéž bych tak měla modré oči místo zelených,“ přeje si nejedna žena. A protože každý chce to, co nemá, není divu, že barevné čočky jsou čím dál více oblíbené.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Praha, 18. listopadu 2015 – Ať už máte za sebou povedený večírek, nevyspali jste se kvůli plačícímu miminku nebo vás trápí alergie, nejspíš teď máte unavené a nateklé oči. Nejlepší je samozřejmě prevence, ale pokud už je pozdě, pak nezbývá než se pokusit zamaskovat následky. Ještě než vezmete do ruky make-up a korektor, vyzkoušejte pár méně obvyklých tipů pro svěží vzhled očí, které doporučují odborníci z VašeČočky.cz, největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

5+1 rada, jak na líčení s kontaktními čočkami
Praha, 26. října 2015 – Líčení a kontaktní čočky? Při dodržení základních zásad to není problém. V opačném případě hrozí, že make-up poškodí čočku nebo ještě hůř, podráždí oči. “Nejčastěji tak, že se malé kousky líčidel dostanou kvůli neopatrné manipulaci přímo do oka,” vysvětluje Daniel Szarvas, optometrista VašeČočky.cz, největšího českého obchodu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

3 + 5 tipů, jak na podzim a v zimě lépe pečovat o oči
Praha, 6. října 2015 – Stejně jako se staráme o zuby nebo o vlasy, i naše oči si zaslouží zvláštní péči. A v nadcházející podzimně-zimní sezóně to platí o to víc. Jak na to? Stačí si vypěstovat pár jednoduchých návyků, které vám pomohou předejít dvěma nejrozšířenějším očním neduhům: unaveným očím a syndromu suchého oka.
Celá tisková zpráva ke stažení

Lákají vás barevné čočky? Halloween je ideální záminka k tomu, je konečně vyzkoušet
Praha, 31. srpna 2015 – Nevydržíte dlouho se stejným účesem, rádi měníte styl líčení a vyžíváte se v originálních doplňcích? Pak je na čase vyzkoušet další krok: barevné kontaktní čočky. Že na novou barvu očí nemáte odvahu? Použijte Halloween (31. října) jako skvělou záminku to vyzkoušet. Dost možná se ztratíte v davu, protože před loňským Halloweenem prodal největší český e-shop s čočkami VašeČočky.cz tisíce extravagantních párů.
Celá tisková zpráva ke stažení

Logo ke stažení

O VašeČočky.cz

VašeČočky.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami s nejširší nabídkou ve střední Evropě. Sortiment zahrnuje všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, SofLens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po kosmetiku pečující o oči.
E-shop s ročním obratem 600 mil. Kč (2015) a 40 zaměstnanci sídlí v Praze a působí v 15 evropských zemích (ČR + Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Velká Británie, Francie, Španělsko, Itálie, Dánsko, Švédsko, Rumunsko, Řecko, Bulharsko, Belgie). Zákazníkům je k dispozici přes 1000 výdejních míst. www.vasecocky.cz

Další zajímavá čísla

  • 74 % kontaktních čoček se v Česku prodá přes internet (2015), v ostatních evropských zemích je tento podíl čtvrtina až třetina z prodaných čoček.
  • Přes 40 % Čechů vidí špatně.
  • Nejoblíbenější jsou v Česku měsíční kontaktní čočky, následují 14denní a denní čočky.

Nenechte si ujít novinky ze světa usměvavých čoček!

ShopRoku

VISA

VISA Electron

Mastercard

Maestro

PayPal

Benefit Plus

ISIC

Sphere card

Asociace pro elektronickou komerci

Ověřeno zákazníky Heuréka

Ray Ban Reseller

Meller

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.