800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Časté otázky: Začínáme s čočkami

Na kolik dní mi vystačí balení 90 čoček?

Anonym

Dotaz: Balení 90 čoček obsahuje čočky na 45 dní nebo na 90?

VašeČočky.cz

Odpověď: Počet kusů v balení vždy označuje počet kusů (nikoli párů) kontaktních čoček. V případě, že máte na obou očích stejnou korekci, pak je možné tento počet chápat, jako poloviční množství párů kontaktních čoček. Ve Vámi uvedeném případě (90kusové balení) by to bylo 45 párů = 45 použití. V opačném případě (různé hodnoty korekcí) je potřeba zakoupit pro každou hodnotu jedno balení. Pak máte 90 párů = 90 použití.

Mohu si objednat kontakní čočky přes internet když neznám průměr čočky?

Anonym

Dotaz: S čočkami začínám, dostala jsem recept na první čočky, ale chtěla bych je koupit přes internet, protože mě to vyjde docela o dost levněji. Vím, jaký druh čoček mi byl předepsán, ale nevím, jaký mám mít průměr, protože to na tom receptu napsáno není. A mám malý cylindr na oku a tak nevím, zda to má nějáký vliv?

VašeČočky.cz

Odpověď: Ohledně průměru čoček, které máte předepsané – každý konkrétní typ kontakčních čoček má danou jednu hodnotu průměru (DIA), takže si je můžete objednat i bez znalosti této hodnoty, stačí znát přesný obchodní název Vašich kontaktních čoček. Ke druhé části Vašeho dotazu, týkající se cylindru, se vyjádřit nemohu, musel bych znát více podrobností o Vašich kontaktních čočkách, které máte předepsané.

Mohu nosit kontaktní čočku, když vidím špatně pouze na jedno oko?

Anonym

Dotaz: Vidím jedním okem dobře a druhým trochu hůř. Praktická doktorka mi doporučila na řízení auta brýle. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné nosit pouze jednu kontaktní čočku.

VašeČočky.cz

Odpověď: Rozdílné korekce na pravém a levém oku nejsou nic neobvyklého. I v případě, že byste potřebovala korekci jen na jedno oko, můžete volit mezi brýlemi a kontaktní čočkou. Viz správný postup pořizování kontaktních čoček.

Věková hranice pro nošení kontaktních čoček

Anonym

Dotaz: Od kdy můžu nosit kontaktní čočky? A pokud bych si koupila jednodenní čočky (na jedno použití dá se říct), mohla mohla bych je nosit déle než jeden den? Když se o ně budu starat.

VašeČočky.cz

Odpověď: Zřejmě máte na mysli věkovou hranici od které můžete kontaktní čočky používat – tato hranice není pevně stanovená, je na posouzení očním lékařem, nebo optometristou. Obecně se dá říct od 15 let, pokud lékař neposoudí situaci jinak. K druhé části Vašeho dotazu, týkající se opakovaného použití jednodenních kont. čoček – jednodenní kont. čočky jsou určené k jednorázovému použití. Pokud chcete kontaktní čočky k opakovanému použití, pořiďte si měsíční, případně 14denní. V každém případě však začněte návštěvou očního lékaře, nebo optometristy.

Od koho se dozvím údaj o zakřivení oka?

Anonym

Dotaz: Od koho se dozvím údaj o zakřivení oka. Chodím k očaři, ale znám jen počet dioptrií. Může mi tedy říct hodnotu zakřivení očař a nebo musím k tomu kontaktologovi.

VašeČočky.cz

Odpověď: Nestačí, aby Vám kontaktolog (oční lékař, nebo optometrista) pouze sdělil hodnotu zakřivení Vaší rohovky. Je nutné, aby Vám provedl tzv. aplikaci. Doporučuji Vám pročíst si správný postup pořizování kontaktních čoček.

Kontaktní čočky a hodnoty cylindru

Anonym

Dotaz: Rád bych si koupil denní kontaktní čočky, ale můj problém je, že mám na obou očích cylindr 1,0 a takovéto čočky se nevyrábí. Jak budu vidět s cylindrem 0,75? (dioptrie mám –2,5/-3,0 a osu 10/170)

VašeČočky.cz

Odpověď: Jednodenní kontaktní čočky s cylindrickou korekcí jsou právě s cyl. =0,75 v osách 0° a 90°. To, co vám bude zkreslovat vidění nebude ani tak chybějící 1/4 cylindru, ale spíše osa pootočená o 10°. Tento problém však vyřešíte návštěvou kontaktologa, který Vám sdělí přesné parametry pro objednání tórických kontaktních čoček.

Hodnota cylindru u kontaktních čoček

Anonym

Dotaz: PO mám dioptrii +5.0, cylindr 0.5 a osa 90 stupňů. To samé mám i LO a zajímá mě, jestli existují kontaktní čočky s podobnými parametry. Plus ještě trpím astigmatizmem. Hlavně se nikde na internetu nemůžu dočíst, jak důležité jsou ty cylindry.

VašeČočky.cz

Odpověď: V případech malého astigmatismu (do 0,5 cylindru) se koriguje tzv. sférickým ekvivalentem, hodnota dpt se po „odebrání“ cylindru mírně upraví. Vidění bez cylindrické korekce bude nepatrně rozostřené. Kontaktní čočky pro korekci astigmatismu (torické) jsou k dispozici až v hodnotách od – 0,75 výše. Pro správný výběr čoček Vám doporučujeme celou situaci konzultovat s očním lékařem nebo specialistou z optiky.

Proč je důležité změření oka kontaktologem?

Anonym

Dotaz: Chtěl bych začít občas používat jednodenní kontaktní čočky. Nechápu však příliš měření oka kontaktologem, když je potom při objednávce jen jedna možnost . . . např. pro CIBA DAILIES Comfort i Progressives je možné objednat pouze zakřivení=8,6 a průměr=13,8.

VašeČočky.cz

Odpověď: Kdyby měření kontaktologem nebylo tak důležité, nebylo by zde tolik zdůrazňované. Správný výběr kontaktních čoček se neprovádí pouze podle číselných údajů, ale především podle toho, jak kontaktní čočka drží na rohovce oka, zda není aplikace těsná, nebo volná. 2 různé typy kontaktních čoček o stejných číselných parametrech, ale z jiných materiálů, se mohou na stejném oku chovat jinak – jedna může vyhovovat, druhá nikoli. Proto je nutné používat pouze typ čoček, které máte odzkoušené a schválené od kontaktologa. Kupovat kontaktní čočky „sřelbou od boku“ je vyslovený hazard. Oči máme přece jen jedny a vzhledem k tomu, o jak citlivý orgán se jedná, rozhodně nedoporučujeme kontaktní čočky vybírat bez konzultace.

Jak vybrat kontaktní čočky?

Anonym

Dotaz: Před několika lety jsem si pořídila kontaktní čočky. Protože čočky nosím poměrně málo, vydržely mi řadu let. Nyní, když jsem si chtěla pořídit nové, jsem zjistila, že mám problém s výběrem. Moje původní se už nevyrábí (Hydron Actifresh 400) a se svými očními parametry, jsem si z nabídky nevybrala. Mohu Vás požádat o radu při výběru? Zakřivení mám 8,4 a průměr 14,3.

VašeČočky.cz

Odpověď: Pokud se již Vámi používané čočky nevyrábí, měla byste navštívit kontaktologa, který Vám doporučí nové vhodné kontaktní čočky. Správný výběr kontaktních čoček se neprovádí pouze podle číselných údajů, ale především podle toho, jak kontaktní čočka drží na rohovce oka, zda není aplikace těsná, nebo volná. 2 různé typy kontaktních čoček o stejných číselných parametrech, ale z jiných materiálů, se mohou na stejném oku chovat jinak – jedna může vyhovovat, druhá nikoli. Proto je nutné používat pouze typ čoček, které máte odzkoušené a schválené od kontaktologa. Také se můžete podívat na průvodce pro prvonositele kontaktní čoček. Najdete zde rady, jak vybrat kontaktní čočky

Kontaktolog a výběr kontaktních čoček

Anonym

Dotaz: Uvažuji o nošení kontaktních čoček. Má oční lékařka prodává pouze několik druhů kontaktních čoček, zajímalo by mě, zda si musím najít jiného lékaře, kdybych chtěla používat jiný typ čoček, než které paní doktorka prodává. Na internetu jsem našla dobré ohlasy na čočky Soflens 59, právě tyto ale má lékařka neprodává. Může mi je tedy pouze doporučit, a já si je zakoupím jinde? Nebo by bylo vhodnější zvolit jiného kontaktologa?

VašeČočky.cz

Odpověď: Správný postup pořizování kontaktních čoček si, prosím, přečtěte zde. Dále bych Vám doporučoval, najít kontaktologa, který aplikuje většinu existujících druhů kontaktních čoček. To, jak kontaktní čočky vyhovují uživatelům je záležitost velmi individuální, proto, prosím, nespoléhejte pouze na dobré reference z internetu a dejte na doporučení kontaktologa.

Je uvedený průběh aplikace čoček správný?

Anonym

Dotaz: Po žádosti o kontaktní čočky mi optik nejprve vyndal z regálu k.č., –2,25 dpt, BC8,4 DIA 14,0. (brýle mám –2,25 dpt.). Naučil mi je nasazovat a pak se mi koukl do očí přes jakýsi přístroj (asi mikroskopicky kontroloval posazení). Je tento postup normální? Předtím jsem prošel několik optik a všude mi řekli, že mi nejprve změří dpt., zakřivení čočky, adt. Čočky mi sedí, ale mám pocit, že mi přibyly červené žilky v bělmu.

VašeČočky.cz

Odpověď: Vámi uvedený postup není správný, pečlivě provedená aplikace kontaktních čoček by měla trvat cca 60 minut, v případě začátečníka i déle. Doporučuji Vám vyhledat jiného kontaktologa a na postup aplikace se předem informovat.

Jak poznat rub a líc kontaktní čočky?

Anonym

Dotaz: Mám teď čočky SiH 48. Jak na nich poznám rub a líc? Nerada bych něco podcenila.

VašeČočky.cz

Odpověď: Čočky Biofinity (SiH48) nemají, bohužel, indikátor. Ale není těžké rozpoznat rub a líc. Položte si čočku na bříško prstu a podívejte se na ni z boku. Pokud má profil tvaru hlubokého talíře s rozvírajícím se okrajem je otočená na rub. Pokud má profil tvar misky s okrajem ostře ukončeným je čočka správně na líc. Na obrázku vidíte správně orientovanou čočku. Více informací o indikátoru zjistíte zde.

Acuvue Oasys nebo Air Optix?

Anonym

Dotaz: Můj kontaktolog mi přeměřil nově oči a obdržela jsem zkušební pár čoček od výrobce Johnson & Johnson Acuvue Oasys – bc 8,4 a dia 14,0 a druhý zkušební pár od výrobce Ciba Vision Air Optix – bc 8,6 a dia 14,2. Jak je možné, že mi dal dvoje čočky s jinými hodnotami bc i dia? Děkuji Vám za odpověď.

VašeČočky.cz

Odpověď: Toto je velmi často diskutovaná věc. Hodnoty zakřivení a průměru se můžou u čoček, které Vám vyhovují, lišit. Bývá to kompenzováno jinými rozdíly, jejichž rozlišení je na zkušenosti kontaktologa. Je tedy možné, že zmíněné čočky Vám budou vyhovovat oboje. Avšak i opačně se může stát, že jiné 2 druhy čoček stejných hodnot zakřivení a průměru vyhovovat stejně nebudou. To jsou právě detaily, které uživatel bez pomoci kontaktologa nemůže sám rozpoznat.

Může nošení čoček poškodit zrak?

Anonym

Dotaz: Dostala jsem zkoušecí pár kontaktních čoček a v prodejně FOKUS OPTIK mě varovali, že nošením kontaktních čoček se mi může můj zrak více poškodit-tzn, že budu mít horší vidění a víc dioptrií. Je to pravda? Jelikož teď se mi nosit moc nechtějí, jestlize by ničili zrak.

VašeČočky.cz

Odpověď: To, co píšete o poškozené zraku není pravda. Zrakové vady, včetně jejich progrese, jsou vrozené a vnějšími vlivy neovlivnitelné. Nošení kontaktních čoček Vám však může způsobit řadu jiných zdravotních problémů, zejména při nedodržování zásad správného používání čoček.

Cena vyšetření u kontaktologa

Anonym

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, kolik přibližně může stát taková návštěva u kontaktologa? Kolik alespoň orientačně stojí měření a zkoušení, které se mnou stráví?

VašeČočky.cz

Odpověď: Cenu za aplikaci určuje trh. K zjištění cen je asi nejsnažší cesta kontaktovat optiky ve Vašem okolí. Druhá věc, která je daleko podstatnější, než kolik aplikace stojí, je její obsah. Podrobný popis (doporučuji přečíst), jak má správná aplikace probíhat najdete zde: http://www.optikalutea.cz/…aktni-cocky/ Není totiž nic horšího, než získat nejlevnější aplikaci, která ovšem svým obsahem aplikací vůbec není.

Jak zjistím zakřivení?Je důležité?

Anonym

Dotaz: Jak zjistím jaké mám zakřivení? u očního jsem dostala zkušební čočky a chtěla bych si je objednat přes internet, ale nevím kde se dozvím, jaké mám zakřivení a je důležité, aby bylo stejné jako mám předepsané od očního lékaře?

VašeČočky.cz

Odpověď: Zakřivení můžete vyčíst z blistru od zkušebních čoček nebo na kartičce od očního lékaře pod zkratkou BC. Zakřivení je třeba dodržovat a o jeho případné změně se poradit s kontaktologem (očním lékařem). Zakřivení je důležité, jelikož určuje plochost oka a tedy je nutné přesné jeho dodržení, aby čočka správně k oku přilnula. Pokud zvolíte nesprávné zakřivení, čočka se může v oku posouvat a následně až nepříjemně řezat a způsobit tak zčervenání.

Vadí, když si objednám jiný průměr?

Anonym

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, když mám průměr čoček 14,2, tak jestli je velký rozdíl mezi tím, kdybych si objednala průměr pouze 14.0? Bohužel jak hledám tak hledám, v průměru 14,2 tu čočky na mě nemáte.. :/

VašeČočky.cz

Odpověď: Průměr vyznačuje pouze velikost čočky a tak není problém pokud je menší rozdíl, může Vám to ale způsobit problém při nasazování. Samozřejmě je lepší si takové čočky předem vyzkoušet u kontaktologa, což je vždy nutné při změně čoček. Zjistíte tak, zda Vám velikost čočky vadí nebo je pro Vás snesitelná.

Jak si správně nasadit kontaktní čočky?

Anonym

Dotaz: Jak si správně nasadit kontaktní čočky? Co k tomu budu potřebovat a na co si mám dávat pozor?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pro snadnou manipulaci s čočkami jsme připravili instruktážní videa, která vám pomohou jak s nasazením čoček, tak i s jejich vyjmutím.

Jak si správně vyndat kontaktní čočky?

Anonym

Dotaz: Potřeboval bych poradit, jakým způsobem nejlépe vyndat čočku z oka? Nepamatuji si už dobře postup, který mi ukazoval optometrista. Můžete mi poradit, jak na to?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pro snadnou manipulaci s čočkami jsme připravili instruktážní videa, která vám pomohou jak s nasazením čoček, tak i s jejich vyjmutím.

Jak si správně nasadit kontaktní čočky? - instruktážní video

Anonym

Dotaz: Existuje nějaký postup, podle kterého si zvládnu nasadit čočky? Na co si mám při nasazování čoček dávat pozor? Potřebuji k tomu pinzetu a nebo aplikátor?

VašeČočky.cz

Odpověď: Níže je přesný postup Jak nasadit kontaktní čočky, včetně instruktážního vi­dea.

Pro první nasazení čoček si připravíme vše potřebné. Zaujměte místo před zrcadlem, připravte si pouzdro s kontaktními čočkami, roztok a popřípadě také aplikátor nebo pinzetu na kontaktní čočky. Ženy si vždy nasazují čočky před líčením. Jako první krok si pečlivě umyjte ruce mýdlem a osušte čistým ručníkem, nebo jednorázovou utěrkou. Otevřete pouzdro s kontaktní čočkou a prstem nebo pinzetou si ji připravte na první článek ukazováčku na ruce, kterou preferujete. Zkontrolujte, zda máte čočku připravenou správnou stranou a to lehkým zmáčknutím stran čočky k sobě. Pokud se vytvoří malý „tunel“ a čočka se nemá tendenci slepovat je připravena správně. V opačném případě si ji na prstu přetočte. Ukazováčkem volné ruky si přichyťte horní víčko, dalším prstem pak spodní víčko a čočku vložte do oka. Pomalu víčka pusťte zpět a párkrát mrkněte. Čočka se sama uchytí na správné místo. To samé zopakujte i s druhým okem.

Podívejte se na naše instruktážní video:

Jak si správně vyndat kontaktní čočky? - instruktážní video

Anonym

Dotaz: Mám na vás dotaz, nemůžu vyndat kontaktní čočku z oka :( Poradíte mi jak na to? Jakým způsobem mám co nejšetrněji vyndat kontaktní čočku z oka? Budu k tomu něco potřebovat?

VašeČočky.cz

Odpověď: Níže je přesný postup Jak vyndat kontaktní čočky, včetně instruktážního vi­dea.

Pro vyndání kontaktních čoček si připravte vše potřebné, to znamená, pouzdro, roztok na kontaktní čočky, pokud je to potřeba tak brýle a zrcadlo. Pečlivě si umyjte ruce a usušte ručníkem, který nezanechává na rukách žádné chloupky, nebo jednorázovou utěrkou. Ženy si nejprve vyjmou čočky a teprve až pak se odličují! Pokud máte v očích nasazené jednodenní čočky, čočku vyjměte a vyhoďte. Pokud používáte kontaktní čočky 14-ti denní nebo měsíční připravte si nyní pouzdro a roztok. Pouzdro prostříkněte roztokem a naplňte. Roztok měňte při ukládání každý den. Přidržte ukazováčkem nebo prostředníčkem horní víčko, zbylými prsty to spodní. Pokud Vám nevadí „sáhnout“ si do oka dívejte se před sebe a ukazováčkem a palcem jemně, opravdu jemně, čočku jakoby štípněte. V oku to vypadá tak, že se jí dotknete po krajích a pohybem prstů k sobě vznikne vzduchová bublina a čočka se odchlípne a vy jí bez problémů vyndáte. Pokud vám vadí si do oka sáhnout, ukazováčkem volné ruky si čočku v oku posuňte do koutku směrem k nosu a čočku vyjměte přes koutek oka. Čočku opláchněte roztokem a vložte do připraveného pouzdra s čerstvým a čistým roztokem. Dodržujte správné ukládání kontaktních čoček. Pravé oko- pravá čočka- R. Levé oko-levá čočka –L. To samé opakujte i s druhým okem. Pouzdro pořádně uzavřete a uschovávejte na suchém místě.

Podívejte se na naše instruktážní video:

Začínám s čočkami - ENG

Anonym

Dotaz: I hope it is possible to use English. I don’t know which daily lenses to buy. I want to try 1 lens from several producers and compare how it feels.

VašeČočky.cz

Odpověď: We do not ship single pairs, however we kindly advice you to consult an eye doctor in order to have the right one for your needs, he is the only one in charge to chose a product for your eyes. Please ask after your consult if your eye doctor could provide a pair of lenses to try out and see how you will accommodate. We will love to hear back from you after. Please contact us back, in English or Czech, we are here from Monday to Friday, from 8 AM to 4 PM (Czech time – CET). We will be delighted to help.

Potíže při nošení čoček

Anonym

Dotaz: Prosím Vás o radu. Nosím čočky 4. den, (byla jsem na vyšetření u oční lékařky a mám čočky od ní) a dnes mě začalo bolet jakoby za očima, může to být tím, že si oči stále na čočky zvykaji? Nebo to není normální a měly by si zvyknout hned? Děkuji za odpověď, nerada bych si něco s očima udělala. (Switch)

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku bohužel nedokážu zjistit příčinu. Rozhodně bych vyhledala očního lékaře nebo kontaktologa. Je pravděpodobné, že Vám určitá značka nebo materiál čoček nevyhovuje. Oční lékař Vám nabídne jinou značku kontaktních čoček.

Rada při koupi čoček

Anonym

Dotaz: Chtěla bych si koupit čočky a potřebovala bych poradit jaké si mám koupit. PO –1,00 cylindr –0,50 osa 180° ; LO –1,25 cylindr –0,50 osa 175°. Moc děkuji za radu.

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vás mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat. Doporučuji navštívit Vašeho očního lékaře.

Zakřivení a průměr

Anonym

Dotaz: Jakou roli hraje zakřivení při výběru kontaktních čoček? Bylo mi naměřeno 8.4. Vadí, když jsem si nyní objednala 8.6? Stejně tak mi v optice doporučili značku Sensia, zde jsem si ale vybrala Air optix. Je to problém?

VašeČočky.cz

Odpověď: Zakrivenie a priemer (tiež naaplikovanú značku šošoviek špecialistom) je treba dodržiavať a o ich prípadnej zmene sa poradiť s kontaktológom (očným lekárom) – môže sa jednať o privátnu značku optiky, v tom prípade si máte možnosť zistiť názov originálnej značky šošoviek Sensia.

Takto na diaľku Vám žiaľ nedokážem povedať, či by Vám uvedená zmena priemeru vyhovovala. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer, záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík. Ak si vyberiete napríklad nesprávne zakrivenie či priemer, môže to spôsobovať rezanie v očiach, vypadávanie šošoviek a podobne. Odporúčam preto návštevu očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám šošovky naaplikuje – zmeria parametre vhodné práve pre Vás, a prípadne poskytne skúšobný pár, odporučí Vám vhodné kontaktné šošovky tak, aby ste boli spokojná.

Co potřebuji ke strašidelným čočkám

Matěj Š.

Dotaz: Chci si koupit strašidelné crazy kontaktní čočky, ale nevím jakou velikost a hlavně co si k tomu koupit?

VašeČočky.cz

Odpověď: U strašidelných čoček doporučujeme alespoň změřit hodnoty jako je průměr a zakřivení u očního lékaře nebo kontaktologa, pokud se jedná o nedioptrické čočky. K čočkám si můžete zakoupit roztok, ve kterém se uchovávají čočky a jiné příslušenství jako je pouzdro na kontaktní čočky a podobně.

Zkušební čočky mne stále škrábou

Ivo M.

Dotaz: Již po druhé mám zkušební čočky a pokaždé mi vadí na levém oku, kde mám cylindr –0,75. Čočka jakoby škrábe, ale jen v jednom místě. Na kontrole mi bylo řečeno, že je oko v pořádku, že je to jen můj pocit. Bohužel s tímto „pocitem“ se čočka nedá nosit. Když jsem asi před rokem nasadila brýle, také mi dioptrie na levém oku vadily, ale časem se to upravilo. Je možné, že je to způsobené cylindrem? vidím s ním dobře a proto mi optometrista cylindr nechce měnit. Nicméně oční lékařka mi řekla, že by ho nedávala, tak teď nevím, zda to mám dál zkoušet a doufat, že mi některá další čočka sedne?

VašeČočky.cz

Odpověď: Bohužel takto na dálku nelze zjistit, kde je příčina tohoto diskomfortu. Doporučuji navštívit očního lékaře nebo kontaktologa, případně změnit očního lékaře a ten Vám vhodný typ kontaktních čoček doporučí.

Lékař nebo kontaktolog?

Pavlína

Dotaz: Rozhodla jsem se, že bych chtěla začít nosit čočky a mám dotaz, jestli stačí předtím zajít za mým očním lékařem, který mě vyšetří a popřípadě někam pošle nebo opravdu musím zajít přímo za nějakým kontaktologem, jak už zde někde píšete?

VašeČočky.cz

Odpověď: Někteří oční lékaři měření hodnot pro kontaktní čočky dělají, jíní ne. Je tedy potřeba informovat se u svého lékaře, zda je schopen Vám ohledně čoček poradit.

Jak moc záleží na zakřivení čoček?

Kristýna N.

Dotaz: Jak moc záleží na zakřivení čoček? Nosím čočky krátce a zatím jsem si je vždy objednávala přes svou očařku, ale není to zrovna nejlevnější, tak bych si je chtěla objednat sama. Do teď jsem nosila astigmatické čočky Acuvue se zakřivením 8,5, ale na internetových obchodech mají většinu čoček se zakřivením 8,4 nebo 8,6. Jak moc tedy vadí, když se zakřivení liší jen o desetinu, mohu si je objednat?

VašeČočky.cz

Odpověď: Zakřivení je třeba dodržovat a o jeho případné změně se poradit s kontaktologem (očním lékařem). Zakřivení je důležité, jelikož určuje plochost oka a tedy je nutné přesné jeho dodržení, aby čočka správně k oku přilnula. Pokud zvolíte nesprávné zakřivení, čočka se může v oku posouvat a následně až nepříjemně řezat. Kontaktní čočka se správným zakřivením vám perfektně sedí. Volnější čočku můžete vymrknout, těsnější čočka z oka vypadává a jde hůře nasadit. Takto na dálku je tedy těžké určit, zda Vám jiné zakřivení bude vyhovovat.

Chtěl bych vyzkoušet kontaktní čočky, ale nechci za ně zaplatit moc

Jan S.

Dotaz: Chtěl bych vyzkoušet kontaktní čočky, ale nechce se mi do nich vrážet několik set, jenom zkusit jestli mi budou vyhovovat a nebude mi problém si je nasazovat a vyndávat. Mám dioptrie –2,25 na levém i pravém oku, pravé Dp –0,5 osa 10 a levé Dp –0,75 osa 165. Nevím co znamená zkratka Dp a jak podle těchto hodnot koupit správné čočky přes internet, kde je to pohodlnější a levnější tak, aby mi správně seděli.

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vás mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat. Doporučuji proto návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám čočky naaplikuje a poskytne zkušební páry čoček. Vyhnete se tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly. Bohužel náš e-shop neposkytuje zkušební páry čoček. Oční specialista by Vám měl poradit i se správnou manipulací kontaktníh čoček. Uvedené parametry máte na dioptrické brýle, hodnoty na kontaktní čočky se liší.

Zamlžené vidění při ročních čočkách

Valerie D.

Dotaz: Pořídila jsem si barevné čočky na 1 rok max použití. Měla jsem je na sobě dnes podruhé a už po pár hodinách jsem měla zamlžené vidění, takže jsem je musela vyjmout z oka. Co mám udělat, aby se mi nezamlžovaly? Dokonce jsem si do očí nakapala oční kapky.

VašeČočky.cz

Odpověď: Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Barevné roční čočky jsou pouze FUN kontaktní čočky nebo ColourVue Sclera Crazy Lens 17 mm. Tyto kontaktní čočky jsou určené pouze k využití na nějaké akci (divadlo, karneval, party a podobně). Nedoporučuje se je používat celý den, zhoršují kvalitu vidění. Pokud máte jinou značku čoček, prosím kontaktujte nás.

Je nutností kupovat roztok k jednodenním čočkám?

Nikola S.

Dotaz: Když mám koupené jednorázové kontaktní čočky, které mi přišly ve sterilním roztoku, je nutné si pro ně kupovat i roztok? Jestli je mohu z balení ihned nasadit, nebo koupit roztok a dát je na pár hodin do něj a až poté nosit?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pokud jste si objednala jednodenní čočky, tak není nutností roztok k těmto čočkám používat. Můžete je tedy ihned dát do očí po vyndání z blistru.

Můžu zvolit jiný průměr a zakřivení?

Jana U.

Dotaz: Jsem zvyklá si kupovat čtrnáctidenní čočky se zakřivením 8.40 a průměrem 14.00, poslední dobou se mi stává, že po pár dnech mě čočky začnou škrábat. Ráda bych měnila firmu čoček, ale nenacházím stejné parametry, je velmi rozdílné zakřivení 8.60 a průměr 14.20?

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však těžké určit, zda Vám jiný průměr a jiné zakřivení budou vyhovovat. Průměr hraje důležitou roli v usazování čočky na rohovku – průměr, který je menší, než je průměr rohovky, může být problematický, naopak velký průměr může činit potíže při nasazování čoček do oka nositelům s užší oční štěrbinou. Zakřivení kontaktních čoček odpovídá „zakřivení oka“ a mělo by co nejvíce kopírovat zakřivení rohovky, které vám změří oční lékař. Pokud zvolíte čočky se špatným zakřivením, může se stát, že Vám čočka bude špatně sedět. Může Vás dřít nebo naopak Vám bude na oku „plavat“. Rozhodně tedy doporučuji návštěvu očního lékaře, který Vám změří všechny parametry, doporučí vhodný typ čoček pro Vás a poskytne Vám zkušební pár. Záleží totiž také na ostatních parametrech jako je materiál, propustnost pro kyslík nebo obsah vody. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám poté nebudou správně sedět a vyhovovat.

Jaké čočky si vybrat?

Nikola K.

Dotaz: Jaké čočky bych si mohla vybrat, když mi bylo určeny následující parametry : pravé oko ( sph –4,00 ; cyl –0,50 ; Ax 110) a levé oko ( SPH –5,00 ; cyl –1.5 ; ax 20) Také bych se Vás chtěla zeptat, jakou roli hraje cylindr ve výběru čoček, mohla bych nosit na pravé oko čočky bez cylindru?

VašeČočky.cz

Odpověď: S výběrem čoček by Vám nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na dálku lze jen těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat. Lékář Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět. Kromě parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží i na ostatních vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody nebo propustnost pro kyslík. Dále hodnota cylindru – 0.50 je pouze na dioptrické brýle, hodnota cylindru na kontaktní čočky se liší a změří ji Vám pouze kontaktolog či oční lékař.

Lze nasadit barevnou a klasickou čočku na sebe?

Barbora Š.

Dotaz: Je možné nasadit okrasné čočky na kontaktní čočky?

VašeČočky.cz

Odpověď: Jestliže máte na mysli barevné kontaktní čočky, tak se bohužel nedá nasadit dvě kontaktní čočky na sebe, jelikož hrozí infekce a oko nebude mít propustnost pro kyslík.

Nemůžu čočky vyndat, co teď?

Adéla B.

Dotaz: Dnes jse přišla domů z brigády, vše ze sebe shodila a šla si umýt hlavu. Jenomže jsem zapomněla vyjmout čočky z oka. Nevím, co dál, nejdou vyndat a do nemocnice se nemůžu dostat. Prosím poraďte.

VašeČočky.cz

Odpověď: Jestliže problém přetrvává a čočky nemůžete z oka vyjmout, tak určitě v nejbližších hodinách vyhledejte odborníka – očního lékaře či kontaktologa nebo přímo optometristu. Jestliže čočky nejsou kontinuální, nedoporučuje se s nimi spát.

Jaký je minimální věk, aby dítě mohlo nosit barevné čočky?

Veronika Š.

Dotaz: Jaký je minimální věk, ve kterém by se mělo začít s nošením barevných čoček?

VašeČočky.cz

Odpověď: Kontaktní čočky pro děti a mladistvé do 15 let mohou být vydávány pouze na předpis. Osoba, která kontaktní čočky koupí, prohlašuje, že zboží, zakoupené u prodávajícího, bude užíváno výlučně osobami, staršími 15 let.

Můžu zvolit jiné zakřivení?

Adéla N.

Dotaz: Chtěla jsem zeptat, jestli mi budou sedět čočky, když mám zakřivení oka 8.70, tak jestli mi budou sedět i čočky se zakřivením 8.60. Ptám se, protože si chci koupit čočky přes internet a nikde nemají zakřivení 8.70. Tak jestli mi čočky nebudou nějak vypadávat z oka.

VašeČočky.cz

Odpověď: Zakřivení je třeba dodržovat a o jeho případné změně se poradit s kontaktologem (očním lékařem). Zakřivení je důležité, jelikož určuje plochost oka a tedy je nutné přesné jeho dodržení, aby čočka správně k oku přilnula. Pokud zvolíte nesprávné zakřivení, čočka se může v oku posouvat a následně až nepříjemně řezat. Kontaktní čočka se správným zakřivením vám perfektně sedí. Volnější čočku můžete vymrknout, těsnější čočka z oka vypadává a jde hůře nasadit. Takto na dálku je tedy těžké určit, zda Vám jiné zakřivení bude vyhovovat.

Bude mi vyhovovat jiné zakřivení a průměr?

Patricie N.

Dotaz: Rádi bychom vyzkoušeli měsíční nebo kontinuální čočky, dcera zatím používá měsíční čočky SofLens 59 se zakřivením 8,6 a průměrem 14,20. Zkoušeli jsme i dražší varianty jiných značek, ale pouze u těchto nemá potíže, že by jí čočky v oku vadila. Moje otázka zní, které z níže uvedených by byly vhodné, a to i v jakém rozměru ( vždy je rozdíl v zakřivení nebo v průměru). Uvažujeme o těchto čočkách: SofLens 38, ale zde je zakřivení 8,4 nebo 8,7. Které by bylo vhodnější? Pure Visison ? Dále nás zajímají kontinuální čočky Air Optix Night and Day Aqua, kde zakřivení 8,6 je v pořádku, ale průměr je místo 14,0, 13,8, tak chce chci zeptat, zda to hraje roli.

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však těžké určit, zda Vám jiný průměr a jiné zakřivení budou vyhovovat. Průměr hraje důležitou roli v usazování čočky na rohovku – průměr, který je menší, než je průměr rohovky, může být problematický, naopak velký průměr může činit potíže při nasazování čoček do oka nositelům s užší oční štěrbinou. Zakřivení kontaktních čoček odpovídá „zakřivení oka“ a mělo by co nejvíce kopírovat zakřivení rohovky, které vám změřil oční lékař. Pokud zvolíte čočky se špatným zakřivením, může se stát, že Vám čočka bude špatně sedět. Může Vás dřít nebo naopak Vám bude na oku „plavat“. Ohledně čoček, které by pro Vás mohly být nejvhodnější bohužel nelze také říci, jelikož každému vyhovuje jiná značka. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat. Z toho důvodu Vám třeba dražší čočky nevyhovovali a Soflens 59 ano, jelikož každá značka má jiné vlastnosti. Doporučuji proto znovu návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa, optometristu který Vám čočky přeaplikuje a poskytne zkušební pár čoček. Vyhnete se tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly.

Jaké čočky zvolit?

Anonym

Dotaz: Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru vhodných kontaktních čoček. Mám astigmatismus a hodnoty pro kontaktní čočky na levém oku mám: D +0.25, CYL –1.75, AXIS 170, BC 8.5, DIA 14.5.Zrak se mi zhoršil a má doktorka mi změřila cylindr –2,25, ale prý bych musela mít měsíční či 14denní čočky, neboť se jednodenní s CYL –2.25 nevyrábí. Na internetu jsem tento typ čoček však našla. Používán Acuvue moist for astigmatism a vyhovují mi. Přemýšlím tedy o objednání přes internet, jen si nevím rady s hodnotami. Jestli mám nadále zvolit D +0.25 s nově CYL –2.25 nebo dát D 0.00 a CYL –2.25.

VašeČočky.cz

Odpověď: S výběrem čoček by Vám nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na dálku lze jen těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat. Lékář Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět. Kromě parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží i na ostatních vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody nebo propustnost pro kyslík. Držela bych se určitě hodnot, které Vám předepsala oční lékařka, jelikož je riziko, že můžete s čočkami jinak vidět, když byste vybrala ty, které již nemáte mít naaplikované.

Po 7 letech nevyhovující čočky

Veronika K.

Dotaz: 7 let používám jednu značku čoček a bez problémů. Teď asi měsíc mě po pár hodinách svědí oko a po vydání čočky mě oko strašně řeže, jak kdybych v něm něco měla. Děkuji K.

VašeČočky.cz

Odpověď: Je pravděpodobné, že Vám již nevyhovuje materiál čoček a doporučuji kontaktovat očního lékaře či optika, aby Vám změnil značku čoček.

Pomoc s výběrem čoček

Josef Z.

Dotaz: Potřebuji pomoct s výběrem vhodných kontaktních čoček. Trpím krátkozrakostí. Na právem oku mám 1,5 dioptrie, osa 175, cylindr 0,5 a na levém oku 1,5 dioptrie, osa 10, cylindr 0,5. Nevim jaké čočky jsou pro mě nejvhodnější. Jakou značku doporučujete? Předem děkuji za odpověď.

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vás mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat. Doporučuji proto návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár čoček. Vyhnete se tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly.

Mám 13 a potřebuji čočky

Nikola N.

Dotaz: Mám nějak 5 dioptrii a chtěla bych si pořídit čočky ale je mi 13 Hodně kamarádek v mem věku čočky má mě ale v optice nedoporučuli i přes to ze vím jaké je starost a důležitá čistota Chci se zeptat jestli mužů mít čočky ?

VašeČočky.cz

Odpověď: Kontaktní čočky můžete nosit od 15 let po konzultaci s očním lékařem a svými rodiči.

Je pravda, že čočky mají vždy o čtvrt dioptrii výš, než čočky?

Michal S.

Dotaz: Chci se jen zeptat, kdyz si kupuji cocky je pravda ,ze bych mel mit o ctvrt dioptrie silnejsi nez mam napsano po zmereni oci?

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku to bohužel neurčíme. Hodnoty na kontaktní čočky Vám změří pouze oční lékař či kontaktolog na základě měření.

První aplikace kontaktních čoček

Sabi B.

Dotaz: Asi před týdnem jsem si u očního vyžádala kontaktní čočky, tak mi hnedka nějaké dal a řekl ať si to zkusím doma nasadit a za týden se mu prijdu ukázat… čočky jsem ještě nikdy neměla, takže se je jaksi bojím nasadit natož vyndat z oka, Ale chtěla jsem je vyzkoušet, protože třeba při sportu mě brýle vadí.. otázka zní- Můžu si ty čočky doma sama zkusit nasadit, aniž bych se nemusela bát že se mi něco stane? Nebo si mám radši zajít ještě za jiným odborníkem ? Předem děkuji za odpověď

VašeČočky.cz

Odpověď: Doporučujeme vždy před první aplikací navštívit kontaktologa, aby Vám ukázal, jak správně nasadit kontaktní čočky a následně vyjmout. S některými optikami spolupracujeme: https://www.vasecocky.cz/…t-cocky.html

Mohu si do pravého oka dát čočku s nižší dioptrií??

Val M.

Dotaz: Nosím měsiční kontaktní čočky s rozdílnými dioptriemi ( na levém oku 1,75 . a na pravém 2,00) Balení s dioptriemi 2,00 mi došlo. Pozítří mám jít na ples a tudíž nestihnu koupit nové čočky. Mohu si do pravého oka dát čočku s nižší dioptrií?? Děkuji

VašeČočky.cz

Odpověď: Jestliže si dáte do pravého oka jinou dioptrii, než máte mít, tak je velké riziko, že nebudete dokonale vidět.

Jak poznám obrácenou čočku

Jaroslav J.

Dotaz: jak poznám obrácenou čočku???

VašeČočky.cz

Odpověď: Indikátor rub-líc je gravúra (výbrus), na kontaktnej šošovke, určujúca rubovú a lícovú stranu. Môže sa jednať o čísla alebo písmená. Uľahčuje manipuláciu s kontaktnou šošovkou a zaručuje, že si kontaktnú šošovku nenasadíte do oka naruby. Napr. keď si položíte kontaktnú šošovku na prst a pozriete sa na ňu zo strany, mali by ste čísla 1–2–3 vidieť správne. Ak je šošovka obrátená, aj čísla 1–2–3 budete vidieť obrátene. Ak konkrétna značka indikátor nemá, rozoznáte rub a líc tak, že si položíte šošovku na bruško prsta a pozriete sa na ňu zboku. Pokiaľ má profil tvar hlbokého taniera s roztvárajúcim sa okrajom, je otočená naruby. Pokiaľ má profil tvar misky s okrajom ostro ukončeným, je šošovka správne. V prílohe Vám zasielam obázok pre lepšiu ilustráciu.

Jaké zvolit čočky?

Lucie G.

Dotaz: Chtěla bych požádat o radu, jaké kontaktní čočky by pro mě byly vhodné, jelikož je objednávám přes tyto internetové stránky a ne v optice. Nedávno jsem byla u optimetristky a ta mi naměřila následující hodnoty: pravé oko: –2 dioptrie, cylindr –0,5, osa 40 stupňů; levé oko: –2 dioptrie. Mockrát děkuji za odpověď a přeji jen to nejlepší do nového roku.

VašeČočky.cz

Odpověď: Takto na dálku je však velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vás mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat. Doporučuji proto návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár čoček. Vyhnete se tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly.

Jak vybrat multifokální čočky

Anna K.

Dotaz: Chci si pořídit multifokální čočky, ale nevím si rady s výběrem adice. Mé dioptrie jsou: LEVÉ OKO – na dálku –3.00 a na čtení –2.25, PRAVÉ OKO – na dálku –2.00 a na čtení –1.00. Mohli byste mi prosím poradit?

VašeČočky.cz

Odpověď: Záleží na typu čoček, které Vám doporučil oční lékař nebo kontaktolog. Někteří výrobci používají označení adice slovně, tedy High, Medium nebo Low, jiní výrobci používají číselné hodnoty, rovněž záleží na tom, které oko máte dominantní a které máte nedominantní. Pokud máte od lékaře předpis, se všemi hodnotami pro Vaše oči, pošlete nám ho na info@vasecocky.cz, případně navštivte svého očního lékaře nebo kontaktologa v optice, který Vám s výběrem správných hodnot pomůže.

Jiné zakřivení a průměr

Justýna B.

Dotaz: Mám čočky z optiky s hodnotami -BC 8.5 a DIA 14.1. Koupila jsem si levnější čočky (ne z optiky) s trochu jinými hodnotami BC 8.6 a DIA 14.1. Je to velký problém?

VašeČočky.cz

Odpověď: Problém to být může a nemusí. Každý člověk může reagovat na změny jinak. Někomu drobné rozdíly v naměřených parametrech nevadí, jinému bude i malá změna způsobovat velké problémy.

Takto na dálku je však těžké určit, zda Vám jiný průměr a jiné zakřivení budou vyhovovat. Průměr hraje důležitou roli v usazování čočky na rohovku – průměr, který je menší, než je průměr rohovky, může být problematický, naopak velký průměr může činit potíže při nasazování čoček do oka nositelům s užší oční štěrbinou.  Zakřivení kontaktních čoček odpovídá „zakřivení oka“ a mělo by co nejvíce kopírovat zakřivení rohovky, které vám změří oční lékař. Pokud zvolíte čočky se špatným zakřivením, může se stát, že Vám čočka bude špatně sedět. Může Vás dřít nebo naopak Vám bude na oku „plavat“. Rozhodně tedy doporučuji návštěvu očního lékaře, který Vám změří všechny parametry, doporučí vhodný typ čoček pro Vás a poskytne Vám zkušební pár. Záleží totiž také na ostatních parametrech jako je materiál, propustnost pro kyslík nebo obsah vody. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám poté nebudou správně sedět a vyhovovat. 

Výběr čoček

Veronika M.

Dotaz: Chtěla bych Vás požádat o radu, jaké čočky zvolit, mám pravé oko: 0,25dioptrií, 1,5 cylindr, 5stupnu osa, prisma 3, basis 0 stupnu a leve oko: 0,5dioptrií, 1,5 cylindr, 180 stupnu osa, prisma 3, basis 180 stupnu. Mockrat děkuji, jedna se o prvni kontaktni cocky.

VašeČočky.cz

Odpověď: Obzvláště kvůli tomu, že s čočkami ještě nemáte zkušenosti Vám důrazně doporučujeme návštěvu specialisty, který Vám nejen změří parametry pro čočky, ale také Vás provede celým procesem aplikace. Takto na dálku je velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vás mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, které ani neuvádíte a tudíž by bylo potřeba nechat si je doměřit, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat.

Jednodenní čočky a roztok

Barča

Dotaz: Chtěla bych si koupit jednodenní kontaktní čočky, je nutné k nim kupovat i roztok když už se čočka nachází v roztoku?

VašeČočky.cz

Odpověď: K jednodenním čočkám není roztok nutné pořizovat. Čočka je v blistru ponořena do roztoku, který ji chrání před vyschnutím. Po použití je nutné čočku vyhodit.

Doporučení jednodenních čoček

Francesca A.

Dotaz: Nosím roky dioptrické brýle. Teď bych ale chtěla přejít na čočky. Můžete mi doporučit levné jednodenní čočky, které budou vhodné na občasné hraní volejbalu? Dioptrie budou stejné, jako u brýlí?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pokud jste do teď nosila pouze dioptrické brýle, je nutné navštívit očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám udělá důkladné měření pro kontaktní čočky a zároveň Vám ukáže, jak s čočkami manipulovat. Měl by Vám být poskytnut také zkušební pár čoček, abyste měla jistotu, že Vám budou vyhovovat.

Takto na dálku bohužel není možné určit, jaké čočky pro Vás budou nejvhodnější. Každé čočky mají jiné vlastnosti, jsou vyrobeny z jiného materiálu a často se liší v parametrech.

Stejně tak i dioptrie, na které jste zvyklý u svých brýlí, nemusí být stejné s těmi, které Vám budou naměřeny pro kontaktní čočky, protože vzdálenost brýlí od oka je samozřejmě větší, než u čočky, která těsně doléhá k oku.

Navštivte prosím odborníka pro doporučení čoček. Po doporučení již můžete další objednávky tvořit u nás z pohodlí domova za internetové ceny.

První nákup čoček - je důležité měření?

Lucie Š.

Dotaz: Chtela bych zkusit používat kontaktní čočky, ale vůbec nevím jak na to. Jestli mi musí čočky napsat lékař, jaké potřebuji, jak se používají, atd.?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pro nákup čoček je nutné podstoupit měření pro kontaktní čočky. Při tomto měření Vám lékař krom dioptrie změří také zakřivení a průměr Vašich očí. Tyto údaje jsou nezbytné pro nákup čoček, protože při nákupu nesprávné velikosti je velice pravděpodobné, že čočky v očích nebudou správně sedět a mohou být nepříjemné.

Správné měření by mělo být zakončeno doporučením vhodné značky čoček pro Vaše oči a poskytnutím zkušebního páru čoček, pro určení, zda Vám doporučené čočky vyhovují. Lékař/optometrista by Vás také měl provést procesem manipulace s čočkou – jejím nasazováním a vyndáváním z oka.

Jakmile budete mít změřené parametry, doporučenou značku a poučení o manipulaci, pak již můžete čočky objednávat za výhodné ceny u nás.

Je nutná kontrola u očního lékaře?

Anonym

Dotaz: Chci začít nosit kontaktní čočky, potřebuji k tomu návštěvu u lékaře nebo stačí jen vědět kolik dioptrii mám a podle toho vybírat?

VašeČočky.cz

Odpověď: Pro prvonositele kontaktních čoček vždy doporučujeme návštěvu u očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám změří zrak, určí správné parametry pro kontaktní čočky (parametry na brýle a kontaktní čočky se mohou lišit) a poskytne zkušební pár. Po vyzkoušení čoček už nic nebrání tomu objednat celá balení čoček u nás na e-shopu. Nalézt správného specialistu můžete i na přiloženém odkazu: https://www.vasecocky.cz/…t-cocky.html

Položte jakoukoliv otázku týkající se kontaktních čoček. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Přidat dotaz